Přehrajte si Houstone, máme problém! online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků včetně videotéky HBO, filmových stanic HBO, HBO2, HBO3, Cinemax, Cinamax 2 a 123 stanic až s 30 denním zpětným zhlédnutím. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!
Houstone, máme problém!
  Trailer k pořadu Houstone, máme problém!   Sledovat Houstone, máme problém! online
Žánr:
Dokument
Režie:
Ziga Virc
Scénář:
Bostjan Virc, Ziga Virc
Země:
Chorvatsko, Německo, Česká republika, Slovinsko
Rok výroby:
2016
Popis:
Neuvěřitelný příběh přísně tajného jugoslávského vesmírného programu, který Tito v šedesátých letech prodal za několik miliard dolarů Spojeným státům, i s šestadvaceti raketovými inženýry, kteří na něm pracovali. Jeden z nich, Ivan Pavić, se po odtajnění dokumentů konečně vrací domů, aby se setkal s dcerou, která jej měla celý život za mrtvého, neboť tajná služba fingovala jeho smrt. S jeho pomocí a na základě výpovědí generála ve výslužbě France, který měl krycí operaci na starosti, tak americký historik Roger McMillan rekonstruuje dosud neznámou etapu světových dějin. Kdo doopravdy stál za americkou misí na Měsíc? A proč byl Kennedy zastřelen krátce po Titově diplomatické návštěvě v USA? Dokufikce, nabitá archivními materiály stejně jako současnými záběry odtajněných reálií, tak odhaluje jednu z největších konspirací v historii lidstva. Anebo ne? Kde končí historie a začíná mistrná fabulace? Lze dokonale sestrojenou lež odlišit od reality? A co na to Slavoj Žižek?
Hodnocení:
79 %

Podobné pořady

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 123 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko