Film Slasti Otce vlasti

Sledovat film
Slasti Otce vlasti
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Historická komedie na motivy Karlštejnských vigilií Františka Kubky zachycuje období prvních bitev a prvních lásek kralevice Karla Lucemburského a první roky vlády v Čechách.
Odehrává se v polovině čtrnáctého století a zachycuje období jeho dospívání, prvních bitev, lásek i manželských starostí. Je vychováván na francouzském dvoře ve společnosti své rozumnější snoubenky Blanky, princezny z Valois. Ona jej stále kárá, on se s ní pere a mimo to studuje tanec, šerm a životy svatých. Bezstarostný život plný laškování s děvčaty však ukončí poselství od otce, který je volá k sobě do Itálie, kde bojuje s řadou měst...

Žánr: Historický, Komedie, Romantický
Režie: Karel Steklý
Hrají a postavy: Jaromír Hanzlík (Kralevic Karel), Miloš Kopecký (Jan Lucemburský), Daniela Kolářová (Blanka z Valois), Stanislava Bartošová (služebná), Josef Bartůněk (Rychtár), Vlastimil Bedrna (Zmrzlinár)
Scénář: Jan Procházka, Karel Steklý
Země: Československo
Rok výroby: 1969
Hodnocení: 71 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko