Sledovat film
Příběh rytíře
online

Film Příběh rytíře
  Trailer k filmu Příběh rytíře Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 146 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Dobrodružný romantický příběh, jehož hlavní atrakcí jsou strhující rytířské souboje, nabízí zábavnou podívanou.
Ve 14. století byly turnaje vyhrazeny pouze šlechticům, ale přesto se stalo, že syn doškáře William Thatcher vstoupil na kolbiště a vyhrál. Jako chlapec se dostal do služby rytíře Henryho a provázel ho na cestách po Francii. Teď však jeho pán při jednom turnaji zemřel a William se rozhodl zkusit štěstí. Navlékl si jeho brnění, vymyslel si šlechtické jméno Ulrich von Lichtenstein a vyrazil do boje. Ale vydělávat si na živobytí jako potulný rytíř nebylo ve středověku nijak snadné. William a jeho přátelé, k nimž se přidává i budoucí slavný spisovatel Jeoffrey Chaucer, nejprve musí získat osvědčení o šlechtickém titulu, poté novou zbroj a v neposlední řadě také zvučné jméno. Když se však zahledí do očí půvabné lady Jocelyn, postaví se proti němu nebezpečný a zákeřný Adhemar, který chce obdivovaného mladíka zničit.

Režie: Brian Helgeland
Hrají a postavy: Heath Ledger (Sir Ulrich von Lichtenstein of Gelderland), Rufus Sewell (Count Adhemar of Anjou), Shannyn Sossamonová (slečna Jocelyn), Paul Bettany (Geoffrey Chaucer), Laura Fraserová (Kate the Farrier), Mark Addy (Roland)
Scénář: Brian Helgeland
Země: USA
Rok výroby: 2001
Hodnocení: 71 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Nova Cinema 27.9.2022 11:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська