Sledovat film Vyšší princíp online

Přehrajte si film Vyšší princíp online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1053 filmů a 103 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online drama, válečný Vyšší princíp na !
  Trailer k filmu Vyšší princíp   Sledovat Vyšší princíp online
Žánr:
drama, válečný
Režie:
Jiří Krejčík
Hrají a postavy:
Jana Brejchová (Jana Skálová), Hannjo Hasse (komisař), Gustav Hilmar (profesor), Rudolf II. Hrušínský, Jiří Kodet (student Zajíček), Petr Kostka (Honza)
Země:
Československo
Rok výroby:
1960
Popis:
Slavné české okupační drama aneb Vražda na tyranu není z hlediska vyššího principu mravního zločinem!

Vyšší princip je filmovou adaptací povídky Jana Drdy z knížky Němá barikáda. Děj snímku je situován do roku 1942, do období po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. V zemi panuje výjimečný stav a nacisté se zběsile mstí. Film však nevypráví o žádném okázalém hrdinském činu v boji s okupanty, ale obrací se spíše ke všední statečnosti a hrdosti lidí postavených tváří v tvář smrti. Hlavní příběhová linie se odehrává v jednom maloměstském gymnáziu, kde se právě nejvyšší ročník připravuje k maturitám. Jejich průběh je však narušen zatčením tří mladíků za to, že na portrét zabitého Heydricha přimalovali knírek a vousy. Marně se třídní profesor Málek, klasický filolog, snaží o jejich záchranu. Všichni tři jsou popraveni, přestože velitel gestapa přislíbil hochy propustit.
Hodnocení:
86 %
Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 103 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski