Sledovat film
Vyšší princíp
online

Film Vyšší princíp
  Trailer k filmu Vyšší princíp Trailer
Přehrajte si film Vyšší princíp HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 537 filmů a 136 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Slavné české okupační drama aneb Vražda na tyranu není z hlediska vyššího principu mravního zločinem!
Vyšší princip je filmovou adaptací povídky Jana Drdy z knížky Němá barikáda. Děj snímku je situován do roku 1942, do období po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. V zemi panuje výjimečný stav a nacisté se zběsile mstí. Film však nevypráví o žádném okázalém hrdinském činu v boji s okupanty, ale obrací se spíše ke všední statečnosti a hrdosti lidí postavených tváří v tvář smrti. Hlavní příběhová linie se odehrává v jednom maloměstském gymnáziu, kde se právě nejvyšší ročník připravuje k maturitám. Jejich průběh je však narušen zatčením tří mladíků za to, že na portrét zabitého Heydricha přimalovali knírek a vousy. Marně se třídní profesor Málek, klasický filolog, snaží o jejich záchranu. Všichni tři jsou popraveni, přestože velitel gestapa přislíbil hochy propustit.

Žánr: Drama, Válečný
Hrají a postavy: Jana Brejchová (Jana Skálová), Hannjo Hasse (komisař), Gustav Hilmar (profesor), Rudolf II. Hrušínský, Jiří Kodet (student Zajíček), Petr Kostka (Honza)
Rok výroby: 1960
Hodnocení: 86 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 7.5.2022 20:10
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko