Často kladené dotazy

Co je lepší.TV a jak funguje?

Lepší.TV je bezkonkurenčně nejlevnější služba, díky které můžete sledovat televizi kdykoliv a kdekoliv. Stačí k tomu mít Lepší.TV box nebo zařízení s internetovým prohlížečem a připojením k internetu.


Lepší.TV box jednoduše připojíte k televizi a internetu a hned máte doma kabelovku se spoustou výhod. Těch výhod má Lepší.TV opravdu spoustu a všechny je najdete na tomto odkaze, zde Vám vypíšeme jen ty nejpodstatnější.


- nejnižší cena
- nahrávání pořadů
- zhlédnutí pořadů až 7 dní zpětně
- pauza během vysílání
- 60+ stanic včetně prémiových
- jednoduché ovládání

Je instalace Lepší.TV boxu složitá?

Vůbec ne! Do televize se Lepší.TV box zapojí pomocí kabelu HDMI nebo AV a k internetu pomocí ethernet kabelu, případně Wi-Fi. Bez napájení by to samozřejmě nešlo, a proto je posledním krokem zapojení Lepší.TV boxu do zásuvky. Od té chvíle je Lepší.TV box připraven k použití. Vše se navíc dopodrobna dočtete v návodu.

Lze službu Lepší.TV objednat i bez Lepší.TV boxu?

Ano je to možné. U objednávky stačí zvolit možnost "Lepší.TV box nepotřebuji". 

Můžu připojit Lepší.TV box k internetu pomocí Wi-Fi?

Ano můžete, nicméně tato volba připojení se nedoporučuje, protože Wi-Fi signál nemusí být dostačující. Doporučujeme připojení k internetu pomocí ethernet kabelu, který Vám zajistí stálý a kvalitní přenos.

Mám starší televizor, který nemá HDMI vstup, co teď?

V takovýchto případech lze Lepší.TV box zapojit pomocí AV vstupu. Pokud je Vaše televize už opravdu pamětní kousek a nepodporuje ani toto zapojení, lze využít redukce Scart, do které se AV kabel zapojí. AV kabel i Scart redukci lze koupit v naprosté většině elektro obchodů. 

Jak rychlé připojení k internetu potřebuji ke sledování Lepší.TV?

Díky formátu H.265 který jako jediná společnost používáme, jsme byli schopni docílit plynulého přehrávání HD přenosu i při nizkém datovém toku. Pro plynulé přehrávání doporučujeme rychlost stahování dat 1,2 Mb/s pro standardní kvalitu a 3Mb/s pro sledování Lepší.TV v HD rozlišení. Pokud se díváte na Lepší.TV přes Lepší.TV box, máte možnost si nastavit kvalitu videa v nastavení samotné služby a tím snížit množství stahovaných dat potřebných k plynulému přenosu.

Jak funguje zpětné zhlédnutí?

Zase se stalo, že jste nestihli Váš oblíbený pořad? S Lepší.TV to vůbec nevadí! Jednoduše si ho pusťte znova pomocí funkce zpětné zhlédnutí, která umožňuje sledování pořadů až 7 dní zpětně. Podrobné informace naleznete v návodu.

Jak funguje nahrávání?

Jednoduše si zvolte pořad, který chcete nahrát a ten Vám bude k dispozici po dobu 30 dní. Na stránkách tvprogram.cz si jej můžete rovnou stáhnout do svého počítače! Funkce je dopodrobna popsána v návodu.

Kolik hodin nahrávání mám k dispozici?

Nahrávat můžete neomezeně, ale samozřejmě toho není třeba zneužívat. :-)

Nabízí Lepší.TV i HD vysílání?

Ano nabízí a dokonce s obrovskou vychytávkou. Jako jediní používáme k HD vysílání kodek H.265, který k dokonalému obrazu potřebuje opravdu minimální datový tok. V praxi to pro Vás znamená, že i když sledujete na Lepší.TV pořady v HD kvalitě, nezatěžujete tím své internetové připojení.

Kolik HD stanic mám momentálně k dispozici?

V nabídce je nyní 8 HD stanic a do konce ledna 2017 plánujeme přidat ještě dalších 11. Jmenovitě to jsou: Nova, Fanda, Telka, Smíchov, STV 1, STV 2, JoJ Plus, Barrandov, Prima Cool, Prima Zoom, Prima Love. Dále se také přidají stanice HBO, HBO 2 a HBO 3, které budou dostupné za malý poplatek. 

Může se přes jeden účet přihlásit více lidí a sledovat různé pořady v jeden okamžik?

Může, ale za předpokladu že si toto rozšiření doplatíte přes stránky lepší.tv. Standardně může přes jeden účet fungovat v jednu chvíli pouze jedno zařízení.

Mám doma více televizorů a na každém z nich chci službu Lepší.TV využívat. Stačí mi k tomu pouze jeden Lepší.TV box?

S jedním Lepší.TV boxem to nepůjde. V takové situaci každý z Vašich televizorů potřebuje svůj vlastní Lepší.TV box. Je nezbytné zdůraznit, že i za předpokladu že doma máte několik Lepší.TV boxů, nemůžete být na dvou a více současně přihlášeni a využívat službu Lepší.TV. Počet současných přihlášení lze navýšit na stránce lepší.tv.

Co potřebuji k tomu, abych se mohl dívat na Lepší.TV i na počítači v mobilu nebo tabletu.

Lepší.TV můžete sledovat nejen na domácí televizi, ale také v prohlížeči ve Vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Pro sledování v tabletu a telefonu jedoduše spusťte službu Lepší.TV v prohlížeči, nebo využíjte aplikace Lepší.TV.

Odečítají se spotřebovaná mobilní data při sledování Lepší.TV na mobilu nebo tabletu z mého datového limitu?

Ano, sledování Lepší.TV přes mobil nebo tablet spotřebovává data. V místech kde je to možné, doporučujeme připojení přes Wi-Fi.

Když nebudu se službou Lepší.TV spokojen/á, mohu dostat své peníze zpět?

Samozřejmě. Po aktivaci služby Lepší.TV začíná 30 denní doba, během které máte nárok na navrácení peněz. Pokud jste si zakoupil/a i Lepší.TV box, je nutné, aby balení bylo kompletní a žádná část nebyla vadná, či poškozená, pak Vám velmi rádi vyhovíme.

Jakým způsobem mohu zaplatit za služby?

Buďto přes internet platební kartou nebo při převzetí dobírky. Měsíční paušál můžete zaplatit i mobilem.

Za jak dlouho mi budou služby aktivovány?

Při platbě přes internet je Vám služba Lepší.TV aktivována ve chvíli, kdy jí spustíte pod příslušným přihlašovacím jménem a heslem na kterémkoliv z podporovaných zařízení. Při platbě na dobírku se služba považuje za aktivovanou ve chvíli převzetí Lepší.TV boxu.

Objednal jsem si službu Lepší.TV na dobírku a stále se nemohu přihlásit. V čem je problém?

Při platbě na dobírku se služba Lepší.TV stává aktivní do 3 hodin od převzetí zásilky. Pokud se Vám nejde přihlásit ani poté, kontaktujte nás.

Opravdu mám po zakoupení služby Lepší.TV ihned k dispozici i prémiové stanice?

Ano, i prémiové stanice, které bývají velmi často zpoplatněny, jsou Vám po zakoupení Lepší.TV okamžitě k dispozici, a to bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Jak si změním heslo?

Heslo si můžete změnit na stránkách lepší.tv, tvprogram.cz nebo sms.cz v sekci Nastavení. Zde zadáte Vaše stavájící heslo, nové heslo a heslo pro potvrzení.

Chtěl bych vyzkoušet Vaší aplikaci, odkud jí mohu stáhnout?

Aplikaci Lepší.TV můžete stáhnout zde. Stahování začne automaticky.

Mám doma připojenou k Lepší.TV boxu klávesnici, tudíž nepotřebuji zobrazovat další klávesnici na mém televizoru, jak tu na mém TV vypnu?

V hlavním menu Lepší.TV boxu klikněte na „Nastavení“ → V druhém řádku naleznete „More Settings“ → Kategorie „Osobní“ a zde „Jazyk a zadávání“ → Kategorie „Klávesnice a metody zadávání" kde zvolíte „Aktuální klávesnice“ → Zde už nemusíte nic hledat. Pro vypnutí zobrazování klávesnice na televizoru stačí kliknout na tlačítko „OK“ na dálkovém ovládači. Stejný postup pak platí pro její aktivování.

Jak zrychlím rychlost kurzoru v Lepší.TV boxu?

V hlavním menu Lepší.TV boxu klikněte na „Nastavení“ → V druhém řádku naleznete „More Settings“ → Kategorie „Osobní“ a zde „Jazyk a zadávání“ → Kategorie „Myš/trackpad" kde zvolíte „Rychlost kurzoru“ → Zde si pomocí směrových šipek doleva a doprava na dálkovém ovládači regulujete rychlost kurzoru.

Zakoupil jsem pouze službu Lepší.TV, proč tedy platím poštovné?

Poštovné platíte z toho důvodu, že Vám kurýr přiveze smlouvu, kterou je nutné podepsat.