Často kladené dotazy

Co je lepší.TV a jak funguje?

Lepší.TV je bezkonkurenčně nejlevnější služba, díky které můžete sledovat televizi kdykoliv a kdekoliv. Stačí k tomu mít Lepší.TV box nebo zařízení s internetovým prohlížečem a připojením k internetu.


Lepší.TV box jednoduše připojíte k televizi a internetu a hned máte doma kabelovku se spoustou výhod. Těch výhod má Lepší.TV opravdu spoustu a všechny je najdete na tomto odkaze, zde Vám vypíšeme jen ty nejpodstatnější.


- nejnižší cena
- nahrávání pořadů
- zhlédnutí pořadů až 30 dní zpětně
- pauza během vysílání
- 60+ stanic včetně prémiových
- jednoduché ovládání

Je instalace Lepší.TV boxu složitá?

Vůbec ne! Do televize se Lepší.TV box zapojí pomocí kabelu HDMI nebo AV a k internetu pomocí ethernet kabelu, případně Wi-Fi. Bez napájení by to samozřejmě nešlo, a proto je posledním krokem zapojení Lepší.TV boxu do zásuvky. Od té chvíle je Lepší.TV box připraven k použití. Vše se navíc dopodrobna dočtete v návodu.

Lze službu Lepší.TV objednat i bez Lepší.TV boxu?

Ano je to možné. U objednávky stačí zvolit možnost "Lepší.TV box nepotřebuji". 

Můžu připojit Lepší.TV box k internetu pomocí Wi-Fi?

Ano můžete, nicméně tato volba připojení se nedoporučuje, protože Wi-Fi signál nemusí být dostačující. Doporučujeme připojení k internetu pomocí ethernet kabelu, který Vám zajistí stálý a kvalitní přenos.

Mám starší televizor, který nemá HDMI vstup, co teď?

V takovýchto případech lze Lepší.TV box zapojit pomocí AV vstupu. Pokud je Vaše televize už opravdu pamětní kousek a nepodporuje ani toto zapojení, lze využít redukce Scart, do které se AV kabel zapojí. AV kabel i Scart redukci lze koupit v naprosté většině elektro obchodů. 

Jak rychlé připojení k internetu potřebuji ke sledování Lepší.TV?

Díky formátu H.265 který jako jediná společnost používáme, jsme byli schopni docílit plynulého přehrávání HD přenosu i při nizkém datovém toku. Pro plynulé přehrávání doporučujeme rychlost stahování dat 1,2 Mb/s pro standardní kvalitu a 3Mb/s pro sledování Lepší.TV v HD rozlišení. Pokud se díváte na Lepší.TV přes Lepší.TV box, máte možnost si nastavit kvalitu videa v nastavení samotné služby a tím snížit množství stahovaných dat potřebných k plynulému přenosu.

Jak funguje zpětné zhlédnutí?

Zase se stalo, že jste nestihli Váš oblíbený pořad? S Lepší.TV to vůbec nevadí! Jednoduše si ho pusťte znova pomocí funkce zpětné zhlédnutí, která umožňuje sledování pořadů až 30 dní zpětně. Podrobné informace naleznete v návodu.

Jak funguje nahrávání?

Jednoduše si zvolte pořad, který chcete nahrát a ten Vám bude k dispozici po dobu 30 dní od jeho odvysílání. Na stránkách tvprogram.cz si jej můžete rovnou stáhnout do svého počítače! Funkce je dopodrobna popsána v návodu.

Kolik hodin nahrávání mám k dispozici?

Nahrávat můžete neomezeně, ale samozřejmě toho není třeba zneužívat. :-)

Jak nahrané pořady stáhnout?

Na stránkách tvprogram.cz zadejte stejné přihlašovací údaje jako u Lepší.TV a v sekci „Mé nahrané pořady“ si stáhněte nahrávky do počítače, externího disku nebo flashky. Upozoňujeme, že na stažení nahrávky máte 30 dní od odvysílání nahraného pořadu v televizi.

Nabízí Lepší.TV i HD vysílání?

Ano nabízí a dokonce s obrovskou vychytávkou. Jako jediní používáme k HD vysílání kodek H.265, který k dokonalému obrazu potřebuje opravdu minimální datový tok. V praxi to pro Vás znamená, že i když sledujete na Lepší.TV pořady v HD kvalitě, nezatěžujete tím své internetové připojení.

Lze službu Lepší.TV objednat k využívání na počítači?

Služba funguje na operačním systému Windows, iOS a Android. Lepší.TV tedy můžete primárně využívat na PC, mobilu i tabletu. Pokud byste však měli zájem o HD stanice, snadné ovládání a další výhody, tak doporučujeme objednat Lepší.TV BOX pro připojení do televize. 

Lze současně sledovat online TV na více zařízeních?

Ano lze, avšak současné sledování televize je zpoplatněno částkou 99 Kč za každé další zařízení. Jako náš uživatel si můžete tuto službu přiobjednat v objednávce - v sekci "objednat další služby".

Mám doma více televizorů a na každém z nich chci službu Lepší.TV využívat. Stačí mi k tomu pouze jeden Lepší.TV box?

S jedním Lepší.TV boxem to nepůjde. V takové situaci každý z Vašich televizorů potřebuje svůj vlastní Lepší.TV box. Je nezbytné zdůraznit, že i za předpokladu že doma máte několik Lepší.TV boxů, nemůžete být na dvou a více současně přihlášeni a využívat službu Lepší.TV. Počet současných přihlášení lze navýšit na stránce lepší.tv.

Co potřebuji k tomu, abych se mohl dívat na Lepší.TV i na počítači v mobilu nebo tabletu.

Lepší.TV můžete sledovat nejen na domácí televizi, ale také v prohlížeči ve Vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Pro sledování v tabletu a telefonu jedoduše spusťte službu Lepší.TV v prohlížeči, nebo využíjte aplikace Lepší.TV.

Odečítají se spotřebovaná mobilní data při sledování Lepší.TV na mobilu nebo tabletu z mého datového limitu?

Ano, sledování Lepší.TV přes mobil nebo tablet spotřebovává data. V místech kde je to možné, doporučujeme připojení přes Wi-Fi.

Jakým způsobem mohu zaplatit za služby?

Buďto přes internet platební kartou nebo při převzetí dobírky. Měsíční paušál můžete zaplatit i mobilem.

Když nebudu se službou Lepší.TV spokojen/á, mohu dostat své peníze zpět?

Samozřejmě. Po aktivaci služby Lepší.TV začíná 30 denní doba, během které máte nárok na navrácení peněz. Pokud jste si zakoupil/a i Lepší.TV box, je nutné, aby balení bylo kompletní a žádná část nebyla vadná, či poškozená, pak Vám velmi rádi vyhovíme.

Jak a kdy mi bude služba Lepší.TV doručena?

Zásilku se službou Lepší.TV doručujeme kurýrem společnosti GLS, který rozváží v době od 8-17 hod., očekávejte prosím jeho telefonát. O předání balíčku přepravci informujeme emailem a sms. Objednávku odesíláme, jakmile nám přijdou peníze na účet. Při platbě kartou a na dobírku zasíláme balíček hned druhý pracovní den.

Za jak dlouho mi budou služby aktivovány?

Při platbě přes internet je Vám služba Lepší.TV aktivována ve chvíli, kdy jí spustíte pod příslušným přihlašovacím jménem a heslem na kterémkoliv z podporovaných zařízení. Při platbě na dobírku se služba považuje za aktivovanou ve chvíli převzetí Lepší.TV boxu.

Objednal jsem si službu Lepší.TV na dobírku a stále se nemohu přihlásit. V čem je problém?

Při platbě na dobírku se služba Lepší.TV stává aktivní do 3 hodin od převzetí zásilky. Pokud se Vám nejde přihlásit ani poté, kontaktujte nás.

Opravdu mám po zakoupení služby Lepší.TV ihned k dispozici i prémiové stanice?

Ano, i prémiové stanice, které bývají velmi často zpoplatněny, jsou Vám po zakoupení Lepší.TV okamžitě k dispozici, a to bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Jak si změním heslo?

Heslo si můžete změnit na stránkách lepší.tv, tvprogram.cz nebo sms.cz v sekci Nastavení. Zde zadáte Vaše stavájící heslo, nové heslo a heslo pro potvrzení.

Mám doma připojenou k Lepší.TV boxu klávesnici, tudíž nepotřebuji zobrazovat další klávesnici na mém televizoru, jak tu na mém TV vypnu?

V hlavním menu Lepší.TV boxu klikněte na „Nastavení“ → V druhém řádku naleznete „More Settings“ → Kategorie „Osobní“ a zde „Jazyk a zadávání“ → Kategorie „Klávesnice a metody zadávání" kde zvolíte „Aktuální klávesnice“ → Zde už nemusíte nic hledat. Pro vypnutí zobrazování klávesnice na televizoru stačí kliknout na tlačítko „OK“ na dálkovém ovládači. Stejný postup pak platí pro její aktivování.

Co mám dělat, když jsem ztratil heslo nebo kompletní přihlašovací údaje?

Pod přihlašovacím formulářem na stránkách lepší.tv klikněte na položku "Neznám heslo", kde následně vyplňte jeden nebo více z požadovaných údajů. Při ztrátě všech přihlašovacích údajů se obraťte na podporu Lepší.TV.

Jak zrychlím rychlost kurzoru v Lepší.TV boxu?

V hlavním menu Lepší.TV boxu klikněte na „Nastavení“ → V druhém řádku naleznete „More Settings“ → Kategorie „Osobní“ a zde „Jazyk a zadávání“ → Kategorie „Myš/trackpad" kde zvolíte „Rychlost kurzoru“ → Zde si pomocí směrových šipek doleva a doprava na dálkovém ovládači regulujete rychlost kurzoru.

Zakoupil jsem pouze službu Lepší.TV, proč tedy platím poštovné?

Poštovné platíte z toho důvodu, že Vám kurýr přiveze smlouvu, kterou je nutné podepsat.