Přehrajte si Konference ve Wannsee online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků včetně videotéky HBO, filmových stanic HBO, HBO2, HBO3, Cinemax, Cinamax 2 a 123 stanic až s 30 denním zpětným zhlédnutím. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!
Konference ve Wannsee
  Trailer k pořadu Konference ve Wannsee   Sledovat Konference ve Wannsee online
Žánr:
Drama, Historický, Válečný
Režie:
Frank Pierson
Hrají a postavy:
Kenneth Branagh (Reinhard Heydrich), Clare Bullusová (služka), Stanley Tucci (Adolf Eichmann), Simon Markey (těsnopisec), David Glover (dohlížející majordomus), David Willoughby (starší)
Scénář:
Loring Mandel
Země:
Velká Británie, USA
Rok výroby:
2001
Popis:
V zimě roku 1942 německé armády mrzly a hladověly v zasněženém Rusku. Amerika už byla ve válce. Hitlerův sen o říši, trvající tisíc let, byl poprvé ohrožen, vítězství rozumu a spravedlnosti však bylo ještě v nedohlednu. V té době dostalo patnáct vysokých německých funkcionářů od svých velitelů a ministerstev rozkaz vydat se do tichého sídla ve Wannsee, daleko od krize na frontě. Reinhard Heydrich, Adolf Eichmann, Wilhelm Stuckart, Gerhard Klopfer a další se sešli, aby projednali jeden jediný bod setkání: konečné řešení židovské otázky. Během dvou hodin tito muži navždy změnili svět...
O poradě, která se v tomto zámečku pod nejpřísnějším utajením odehrála, se zachoval jediný záznam: kopie Martina Luthera, sekretáře ministerstva zahraničí. Nalezli ji v roce 1947 američtí vyšetřovatelé v archivu ministerstva a na jejím základě byl zrekonstruován průběh celého setkání. V téměř reálném čase sleduje divák chladné, emocemi nezatížené jednání o tom, jak ze světa odstranit jednu celou lidskou rasu. Jednání, jehož výsledkem bylo 6 miliónů ztracených životů...
Hodnocení:
77 %

Podobné pořady

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 123 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko