Sledovat film
Příklady táhnou
online

Film Příklady táhnou
  Trailer k filmu Příklady táhnou Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 144 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Úsměvná česká komedie o nerudné staré dámě, kterou energická vnučka donutí změnit názory, trampovat, říkat Ahoj! a střílet z luku.
"Nebyly to žádné herecké problémy, spíše jsem hrála proto, abych lidu v těžké době poskytla trochu veselí," řekla o svých komediálních rolích v době okupace herečka Růžena Nasková. Jednou z nich byla i postava Růženy Brychtové v půvabné komedii o babičce, která vychovává svou vnučku Jarmilu podle pravidel starých časů. Teprve její druhá vnučka, vysokoškolačka Jiřina, důstojnou starou dámu přiměje nejen ke změně názorů na mládež, ale také ji naučí trampovat, říkat "Ahoj!" a střílet z luku. Nakonec však okolnosti přinutí babičku, aby zanechala lehce výstředního života a vrátila se do starých kolejí.

Žánr: Komedie
Režie: Miroslav Cikán
Hrají a postavy: Růžena Nasková (Růžena Bártlová - babička), Natasa Gollová (Jiřina - vnučka od Bártlové), Stella Májová (Jarmila - vnučka od Bártlové), Jiří Steimar (Kosina - M.D.), Antonín Novotný (Karel - student lékařství), Richard A. Strejka (Vašek - student architek
Rok výroby: 1939
Hodnocení: 79 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Prima MAX 12.10.2022 12:05
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська