Sledovat film
Škola základ života
online

Film Škola základ života
  Trailer k filmu Škola základ života Trailer
Přehrajte si film Škola základ života HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 329 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Rozverné školní noviny jsou příčinou pozdvižení v jedné z nejkouzelnějších studentských komedií v historii českého filmu.
Studentská komedie podle divadelní hry Jaroslava Žáka. Vše se tu točí kolem studentského časopisu Řev septimy, který vzbudil v profesorském sboru značné pozdvižení. Zuřivé pátrání po viníkovi, jehož přiznání je podmínkou pro zrušení zákazu k účasti na středoškolském sportovním turnaji, rámuje mozaiku veselých epizod ze života studentů i profesorského sboru tvořeného řadou typicky svérázných postaviček.

Žánr: Komedie
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Theodor Pištěk (Gymnasium schoolmaster), Marta Májová (Schoolmaster's wife), František Kreuzmann (Class master Lejsal), Milada Smolíková (Lejsalová), František Smolík (Prof. Gábrlík), Ladislav Boháč (pan Bartos - professor of french language)
Rok výroby: 1938
Hodnocení: 83 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 25.12.2022 18:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська