Film Přítelkyně pana ministra

Sledovat film
Přítelkyně pana ministra
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 132 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

I pomluva může někdy člověku pomoci ke štěstí.
Julinka Svobodová pracuje jako řadová úřednice u obchodní společnosti Hrubý a syn. Bydlí v podnájmu u paní Pokorné a jednoho dne se ve výtahu zcela náhodou sveze s ministrem obchodu doktorem Horákem. Nevinné setkání vede ke vzniku pomluvy, která ji označí za ministrovu milenku. Mladý šéf firmy Jan Hrubý se rozhodne využít dívčina "vlivu" na ministra a zachránit podnik topící se v nesnázích a nabídne Julince místo své osobní sekretářky. Když dívka pochopí čemu vděčí za své povýšení, snaží se celou věc sice uvést na pravou míru, ale její snahy jen utvrzují majitele firmy o opaku...

Žánr: Komedie
Režie: Vladimír Slavínský
Hrají a postavy: Adina Mandlová (Julinka Svobodová), František Paul (Frantisek Hruby, velkoobchodník), Zdeňka Baldová (Marie Hrubá), Oldřich Nový (Jan Hrubý), František Kreuzmann (Prokurista), Jaroslav Marvan (Dr. Jaroslav Horák, ministr)
Scénář: Adina Mandlová, František Paul, Zdeňka Baldová, Oldřich Nový, František Kreuzmann, Jaroslav Marvan
Země: Československo
Rok výroby: 1940
Hodnocení: 78 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko