Sledovat film
Baron Prášil
online

Film Baron Prášil
  Trailer k filmu Baron Prášil Trailer
Přehrajte si film Baron Prášil HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 389 filmů a 152 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Nejslavnější dobrodružství pábitelského šlechtice ve světě fantazie v poetické komedii filmového mága Karla Zemana.
Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. Baron Prášil se pak spolu s Toníkem vypraví do Turecka, kde ze zajetí zákeřného sultána vysvobodí půvabnou princeznu Bianku. Vychloubačný baron se ji snaží okouzlit a vrhá se proto do bláznivých dobrodružství - ocitá se v útrobách mořské velryby, proletí se na pařátech obrovitého ptáka, na mořském koníkovi plave pod vodní hladinou, na dělové kouli se přesunuje do válečných vřav. Bianku však během fantaskních eskapád učaruje odvážný snílek Toník a nakonec společně doputují tam, kde příběh začal - na bledý Měsíc. Ten totiž patří nejen básníkům a fantastům, ale především milencům.

Režie: Karel Zeman
Hrají a postavy: Miloš Kopecký (Baron Munchausen), Rudolf Jelínek (Tonik), Jana Brejchová (Princess Bianca), Karel Höger (Cyrano), Nadesda Blazickova (Court Dancer), Karel Effa (pobočník)
Rok výroby: 1961
Hodnocení: 77 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 11.3.2023 14:25
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська