Film
Tajomný vlak

Film Tajomný vlak
  Trailer  k filmu Tajomný vlak
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Tři navzájem propletené povídky ústí do noci strávené v laciném hotýlku a uvádějí na scénu kolekci postav: párek mladičkých Japonců putujících do Elvisova města jako do Mekky, smutnou italskou vdovu projíždějící městem na cestě s manželovou rakví a partu opilých nemotorů, která marně hledá klid po tragické nehodě. Důležité místo tu ovšem mají i recepční a hotelový portýr... Magická presleyovka "Blue Moon" dolaďuje atmosféru,v níž se - řečeno s Françoisem Truffautem - lidé míjejí jako vlaky v noci a kde se božský Elvis zjevuje jen těm, kteří ho ke svému životu vůbec nepotřebují. Film, jejž jeho autor nazval "moderní minimalistickou verzí Povídek canterburských", je rafinovanou tragikomedií pohrávající si s popkulturními mýty a s otázkami autenticity lidského osudu.

Originální název:

Mystery Train

Žánr: Komedie, Drama, Krimi
Režie: Jim Jarmusch
Hrají a postavy: Masatoshi Nagase (Jun), Youki Kudohová (Mitsuko), Screamin' Jay Hawkins, Cinqué Lee, Rufus Thomas (Muž na stanici), Jodie Markellová
Scénář: Jim Jarmusch
Země: USA, Japonsko
Rok výroby: 1989
Hodnocení: 80 %
Vysíláno na: STV2
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina