Film
Tenkrát v Americe

Film Tenkrát v Americe
  Trailer  k filmu Tenkrát v Americe
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Tenkrát v Americe

Jako kluci si slíbili, že jeden pro druhého zemřou. Jako muži slib dodrželi.
V prostředí newyorského podsvětí se odehrává příběh dvou kamarádů, jejichž osudy se rozcházejí a po dlouhé době se opět proplétají. Obstojí jejich zásady a sliby v mafiánském světě, který je plný intrik, násilí a peněz?

Originální název:

Once Upon a Time in America / C'era una volta in America

Žánr: Drama, Krimi
Režie: Sergio Leone
Hrají a postavy: Robert De Niro (David 'Noodles' Aaronson), James Woods (Maximilian 'Max' Bercovicz), Elizabeth McGovernová (Deborah Gelly), Joe Pesci (Frankie Manoldi), Burt Young (Joe), Tuesday Weldová (Carol)
Země: Itálie, USA
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 83 %
Vysíláno na: Cinemax 2

Recenze filmu Tenkrát v Americe:

Prvá tretina filmu je jak drsnejšia verzia "Bylo nás pět". Nie som milovník mafiánskych príbehov, no cítil som, že mám z pohľadu žánru akosi "zameškané". Teraz som to dobehol a treba dodať, že neľutujem, i keď je daná stopáž doslova vraždou vlastného času.
80% Carnifex
Měl jsem půlstránkový elaborát o tom, že Leoneho poslední film je důstojnou prohrou při pokusu natočit velký americký román pokrývající půlku 20. století, ale interpretační mindfuck (viz diskuse) můj dojem zcela obrátil. Sice mě to stále nedokáže přinutit, abych se do druhého Tenkráta zamiloval stejně jako do toho prvního, ale musím uznat, že ten „twist“ je geniální. Legendární tvůrce našel svatý vypravěčský grál a pokořil čas, takže minulost, současnost a budoucnost splynuly v jednu chvíli. A jak napsal Clive Barker, tohle je Umění! Umění zarámované do magmatického kriminálního opusu, jehož délka se po finálních restauračních úpravách vyšplhala přes čtyři hodiny (původně zamýšlený střih byl snad ještě o dvě hodiny delší). Dlužno dodat, že těch několik vložených nedotažených/neupravených scén kvůli mizerné kvalitě obrazu při sledování spíš ruší, než že by mu pomáhalo.  Oproti Leoneho největším klasikám hudba i obrazy ustoupily subtilnější filmařině, jako kdyby se mistr chtěl poprvé soustředit víc na to, co říká, než jak to říká. A že to není zrovna příjemné pokoukání. Sergio nemilosrdně ničí romantický mýtus, který se kolem mafiánů v kinematografii často vytváří, ukazuje je jako bezskrupulózní, bezcitné a do svého prázdného nitra zahleděné vrahy a násilníky, kteří se chovají k ženám jako k děvkám (což většina z jejich okolí taky je) a na jejichž životech není co oslavovat. Ale za pomoci nepostradatelného Morriconeho to dokáže vyprávět tak podmanivým způsobem, že mu to spousta lidí stejně sežere jako nějakou romantickou vzpomínku na dospívání ve stylu Bylo nás pět nebo Rychlých šípů, jen v trochu drsnějším balení.  Přitom ani ústřední čtyřka ve skutečnosti žádní velcí kamarádi nejsou, jejich vzájemné chování je poměrně chladné, bez osobnějších emocí a opravdového zájmu jednoho o druhého. Jediné, co je kromě společných (zločineckých) zájmů spojuje, je loajalita členů pouličního gangu, jejíž zrada se stane podprahovým spouštěčem celého "budoucího" děje. Film přetéká se
20% J.e.r.e.c
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina