Sledovat film
Nebe a dudy
online

Film Nebe a dudy
  Trailer k filmu Nebe a dudy Trailer
Přehrajte si film Nebe a dudy HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 397 filmů a 152 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Na kámen platí dynamit, na starého protivu dobré slovo.
Továrník Bartoš byl přísný, nepřístupný protiva, postrach všech svých zaměstnanců. To ovšem platilo pouze do dne, kdy na procházce spadl se srázu. Zranil se, nedokázal sám vyhledat pomoc - a tehdy ho našel skalák Fábera a vzal ho k sobě do chalupy, kde žil s dcerou a dvěma osiřelými synovci. Byl to chudý člověk, jeho domácnost však přímo dýchala láskou a porozuměním. Několik dnů strávených mezi těmi milými lidmi Bartoše hodně poznamenalo, po návratu do svého světa byl jako vyměněný. Choval se laskavě, dělníkům zvýšil platy, pilně navštěvoval rodinu svého nového přítele a radoval se z věcí, jichž si dřív ani nevšiml. Jednoho dne se ovšem dozvěděl, že si jeho synovec chce vzít Fáberovu dceru, a zapomenutá pýcha znovu nabyla vrchu...

Žánr: Komedie, Romantický
Hrají a postavy: Jindřich Plachta (Antonín Fábera), Jaroslav Marvan (Rudolf Bartoš průmyslník), Karel Dostál (doktor), Břetislav Grossmann (Jahoda), Bolek Prchal (konstábl), Ladislav H. Struna (Jarda)
Rok výroby: 1941
Hodnocení: 82 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 26.5.2023 22:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська