Sledovat film
Zamilovaný Shakespeare
online

Film Zamilovaný Shakespeare
  Trailer k filmu Zamilovaný Shakespeare Trailer
Přehrajte si film Zamilovaný Shakespeare HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 407 filmů a 152 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Komedie o tom, jak vznikla nejslavnější tragédie všech dob.
Kostýmní romantická komedie Johna Maddena není životopisem nejslavnějšího dramatika všech dob, nýbrž vtipnou parafrází, volně směšující historická fakta, autorovu tvorbu a scenáristickou fikci. Londýnský dramatik Will Shakespeare má napsat novou hru a nutně potřebuje inspiraci. Tu nachází ve chvíli, kdy se nečekaně setká s půvabnou Lady Violou, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Z lásky na první pohled se rozhoří osudový vztah, do něhož se zaplete i sama královna Alžběta I., a vznikne hra Romeo a Julie, jež má obrovský úspěch. Dokonale rozehraný, důmyslný a vtipný příběh těží i z dalších Shakespearových děl, ale především nabízí skvělou barvitou podívanou, která okouzlí a potěší srdce každého filmového diváka.

Režie: John Madden
Hrají a postavy: Geoffrey Rush (Philip Henslowe), Tom Wilkinson (Hugh Fennyman), Steve O'Donnell (Lambert), Tim McMullan (Frees), Joseph Fiennes (Will Shakespeare), Steven Beard (Makepeace - kněz)
Rok výroby: 1998
Hodnocení: 73 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT art 25.5.2023 20:16
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська