Tom Wilkinson

herec
Tom Wilkinson - Popírání holocaustu
Tom Wilkinson - Popírání holocaustu
Narozen: 12.12.1948, Leeds, West Yorkshire, Anglie, Velká Británie
Úmrtí: 30.12.2023, Velká Británie (75 let)
Výška: 185 cm
Rodné jméno: Thomas Geoffrey Wilkinson
Známý britský filmový a divadelní herec Tom Wilkinson se poprvé představil americkým divákům v roli ocelářského mistra, jenž se stal striptérem ve filmu "Do naha!", za niž získal nominaci BAFTA. Již dříve ztvárnil roli pana Dashwooda v oscarovém snímku Anga Lee "Rozum a cit".

Mezi další role patří romantický film "The Governess" spolu s Minnie Driver, komické role jako "peníze" v oscarovém snímku "Zamilovaný Shakespeare" (získal druhou nominaci BAFTA) a role žalem zničeného manžela a otce ve filmu Todda Fields "V ložnici", kde se setkal se Sissy Sapcek. Za tuto roli získal nominaci na Oscara, nominaci na cenu SAG a cenu nezávislých filmových tvůrců jako nejlepší herec. Dále si zahrál s Jessicou Lange ve filmu z produkce HBO Films "Normal" a za tento výkon získal hvězdné kritiky a nominaci na cenu Emmy.
Přehrajte si filmy a seriály s Tomem Wilkinsonem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 486 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Tomem Wilkinsonem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina