Tom Stoppard

scénárista|herec|producent|režisér
Narozen: 3.7.1937, Zlín, Československo (86 let)
Rodné jméno: Tomáš Straussler
Za scénář k filmu Zamilovaný Shakespeare, Tom Stoppard a Marc Norman získali bezpočet světových ocenění, včetně Oscara, Zlatého Globu, Stříbrného Medvěda v Berlíně, The Evening Standard Award, The Writers Guild of America a ceny kritiků.
Tom Stoppard napsal svou první hru Enter A Free Man když pracoval jako novinář na volné noze. Od té doby napsal mnoho oceněných divadelních a rozhlasových her, románů a mnoho scénářů.
Jeho první divadelní hra byla Rosencrantz and Guildenstern Are Dead. Posléze ji upravil do filmového scénáře a také režíroval. V roce 1990 získal za tento film cenu Zlatého Lva na festivalu v Benátkách.
K dalším scénářům patří Despair, The Romantic Englishwoman, The Human Factor, Brazil, (který byl nominován na Oscara v roce 1986) a The Russia House.
Ocenění:
  • Oskar, 1998, původní scénář, Zamilovaný Shakespeare
Přehrajte si filmy a seriály od Toma Stopparda kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 308 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály od Toma Stopparda připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina