Sledovat film
Spalovač mrtvol
online

Film Spalovač mrtvol
  Trailer k filmu Spalovač mrtvol Trailer
Přehrajte si film Spalovač mrtvol HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 427 filmů a 152 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Pomatený zaměstnanec krematoria chce zachránit všechny ztracené duše vypuštěním do éteru. A politická atmosféra třicátých let jej za to náležitě odmění.
Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí.

Režie: Juraj Herz
Hrají a postavy: Rudolf II. Hrušínský (Kopfrkingl), Vlasta Chramostová (Lakmé / Dagmar), Jana Stehnová (Zina), Miloš Vognič (Mili), Zora Božinová (Reinkeová), Ilja Prachař (Walter Reineke)
Rok výroby: 1969
Hodnocení: 86 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT art 12.3.2023 20:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська