Film
Ucho

Film Ucho
  Trailer  k filmu Ucho
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Ucho

Jedna příliš dlouhá noc náměstka ministra a jeho ženy: Stranické čistky, ztracené klíče, vratkost vlastního postavení, všudepřítomné ucho poslouchá a zaznamenává.
Jeden z nejslavnějších tzv. trezorových filmů, který se na plátna kin dostal až dvě desetiletí po svém dokončení. Zobrazuje ničivý strach, který v éře vrcholného stalinismu ovládal i stranické špičky, ukazuje devastující podezírání, které nachází svůj výraz ve všudypřítomném odposlouchávání. A tyto vnější atributy režisér Karel Kachyňa, jenž se opírá o vynikající scénář Jana Procházky, rozehrál skrze bohaté předivo vztahů mezi ústřední manželskou dvojicí, která během jedné probdělé noci strávené v hádkách i usmiřování, si ujasňuje, zda i ona se neocitla v nemilosti.

Žánr: Drama
Režie: Karel Kachyňa
Hrají a postavy: Jiřina Bohdalová (Anna), Radoslav Brzobohatý (Ludvik), Jiří Císler (Standa), Miroslav Holub (Generál), Milica Kolofíková (Žena na recepci), Jaroslav Moučka (Vagera)
Rok výroby: 1970
Hodnocení: 77 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina