Sledovat film
Sestřičky
online

Film Sestřičky
  Trailer k filmu Sestřičky Trailer
Přehrajte si film Sestřičky HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 405 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

O škole života, jeho strastech a krásách vypráví český psychologický snímek.
Hlavní postavou je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici - do internátu si přivedla tajně chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných vesnic padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí soukromého života, se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. V mozaice každodenních starostí a více či méně vážných lékařských zákroků Marie dozrává a nachází smysl své práce a života.

Režie: Karel Kachyňa
Hrají a postavy: Jan Cmíral, Vladimír Hlavatý, František Husák (doktor), Jiřina Jirásková (Babi), Alena Karešová (hlavní zdravotnís sestra), Otto Lackovič (Reves)
Scénář: Vladimír Bor
Rok výroby: 1983
Hodnocení: 72 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 SM 22.5.2022 14:55
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko