Sledovat film
Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa
online

Film Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa
  Trailer k filmu Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa Trailer
Přehrajte si film Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 521 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Portorický král Ferdinand XXIII. se obává o svou bezpečnost před útoky anarchistů. Slavný detektiv mu proto najde dokonalého dvojníka...
Hlavním hrdinou jedné z nejlepších komedií ve filmografii Vlasty Buriana je nepříliš úspěšný a věčně zadlužený František Lelíček, kterého navštíví legendární detektiv Sherlock Holmes a zaměstná ho jako dvojníka portorického krále Ferdinanda XXIII. Důvodem je nejen bojácná povaha krále, ale také skutečnost, že na něj někteří vysocí úředníci ve spojení s anarchisty chystají atentát. Svérázný Lelíček vtrhne do ospalého království jako čerstvý vítr a s burianovskou svérázností likviduje jednu překážku za druhou. Vymění hymnu, zlikviduje všechny pokusy o atentát a zvládne dokonce i velmi intimní setkání s královnu, která je nečekanou změnou manžela více než nadšena.

Žánr: Komedie
Režie: Karel Lamač
Hrají a postavy: Vlasta Burian (František Lelíček / Fernando XXIII.), Martin Frič (Sherlock Holmes), Lída Baarová (Královna a její dvojnice), Jára Benés (Skladatel), Fred Bulín (James Holmesův sluha), Alois Dvorský (dvorní lékař)
Scénář: Václav Wasserman
Rok výroby: 1932
Hodnocení: 81 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Seznam.cz TV 13.10.2022 20:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська