Film Advokátka Věra

Sledovat film
Advokátka Věra
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Česká veselohra o emancipované dcerušce z lepší rodiny, která sní o svém velkém právnickém případu.
Hlavní hrdinkou příběhu je Věra Donátová, která právě dostudovala práva. Otec se jí rozhodne finančně pomoci, ale dá jí podmínku. Nebude-li do roka úspěšná, bude se muset provdat za syna konzula Rabocha. Věra s otcovým návrhem souhlasí a otevírá si vlastní praxi. Klienti se však k ní nehrnou. Díky tomu se seznamuje s vězněm Petrem Kučerou zvaným Tygr. Věře se povede dosáhnout jeho propuštění. Zaměstná ho ve své kanceláři a společně začínají poznávat mentalitu podsvětí...

Žánr: Komedie
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Truda Grosslichtová (JUDr. Věra Donátová), Růžena Šlemrová (Růžena Donátová), Theodor Pištěk (Jindřich Donát), Oldřich Nový (Petr 'Tygr' Kučera), Bedřich Veverka (Eman Pálený), Ladislav H. Struna (Dlouhý Gusta)
Scénář: Vlasta Zemanová, Václav Wasserman
Země: Československo
Rok výroby: 1937
Hodnocení: 66 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko