Sledovat film
Císařův pekař
online

Film Císařův pekař
  Trailer k filmu Císařův pekař Trailer
Přehrajte si film Císařův pekař HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 531 filmů a 136 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Tento příběh neodpovídá přesně historické pravdě, ale je zato nadmíru poučný.
Příběh filmu nás zavádí do Prahy na císařský dvůr Rudolfa II. Císaře však víc než vladaření zajímá umění, krásné ženy a alchymistická dílna. Ze všeho nejvíc touží objevit elixír mládí a najít legendárního Golema. Zatímco se věnuje svým zálibám, nejvyšší dvořané v čele s komořím Langem se spojí s Rudolfovým bratrem Matyášem, který usiluje o jeho trůn. Díky nechtěné záměně se úlohy vladaře ujme pekař Matěj Kotrba, který je císaři velmi podobný, jen je o 25 let mladší. Ten si poradí s proradnými dvořany, vydá užitečná nařízení a Golemovu sílu využije pro blaho všech.

Žánr: Komedie, Fantasy, Horor
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Jan Werich (Rudolf II), Marie Vášová (Stradová hraběnka), Natasa Gollová (Kateřina aka Sirael), Bohuš Záhorský (Lang komoří), Jiří Plachý (Edward Kelley), Zdeněk Štěpánek (Rusworm maršál)
Rok výroby: 1952
Hodnocení: 84 %
Vysíláno na: ČT1

Seznam epizod

Císařův pekař 18.4.2022 - sledovat
Císařův pekař 19.4.2022 - sledovat
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko