Sledovat film
Bílá paní
online

Film Bílá paní
  Trailer k filmu Bílá paní Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 133 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Duchařská veselohra vypráví příběh o vesnici s přilehlým hradem, kterou otřese nezvyklá událost. Bílá paní sestoupila z obrazu.
Všechno to začíná ve chvíli, kdy kastelán Jindřich Pupenec náhodně vysloví kouzelnou formuli "Věř, ale komu věříš měř", čímž osvobodí z obrazu paní Perchtu z Bornštějna, známou také jako Bílou paní komonickou. Ta nelení a zavede vodovod v chaloupce staré Blažkové. To, co jí národní výbor sliboval několik let, je náhle přes noc hotovo, což se samozřejmě vůbec nelíbí stranickým funkcionářům. Aby zabránil nejhoršímu, prohlásí předseda, že vodovod dal postavit Národní výbor, což se zase nelíbí notorickému bojovníkovi za pravdu, kastelánovi Pupencovi. Ten sedne a napíše dopis "nahoru." Netrvá dlouho a do Komonic přijíždí zvláštní komise.

Žánr: Komedie
Hrají a postavy: Vlastimil Brodský (Kastelán Jindrich Pupenec), Rudolf II. Hrušínský (predseda MNV), Miloš Kopecký (Tajemník MNV), Irena Kačírková (Bílá pani), Jiřina Bohdalová (servírka Andula), Josef Bek (Alois Kudrna - Pracovník zvl. oddeleni MSaK)
Scénář: Karel Michal
Rok výroby: 1965
Hodnocení: 82 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 14.6.2022 20:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko