Sledovat film
Četa
online

Film Četa
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 133 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Slavné válečné drama nás zavádí do vietnamské džungle.
Vietnam 1967. Mladý, nezkušený student Chris Taylor je přidělen k třicetičlenné pěchotní jednotce Platoon. Úkol zní: Nalézt a zničit. Psychické a fyzické nasazení je pro mladé vojáky nesnesitelné. Mnozí se ocitají na pokraji šílenství. Při jednom z útoků na vesnici se z mladíků stávají šelmy. Jako v opilosti zabíjejí mrzáky, ženy a děti. Barnes vyslýchá rolníka. Nevěří, že zbraně ukryté v rýži, nejsou určeny pro vietnamské vojáky. Barnes zastřelí rolníkovu ženu a vyhrožuje smrtí i jeho malé dceři. Vše viděl Elias a přísahá Barnesovi, že se postará, aby byl postaven před soud. Krátce poté je Elias při útoku zabit. Pouze Chris ví, kdo to udělal.

Žánr: Drama, Akční, Válečný
Režie: Oliver Stone
Hrají a postavy: Keith David (King), Forest Whitaker (Big Harold), Francesco Quinn (Rhah), Kevin Dillon (Bunny), John C. McGinley (Sgt. O'Neill), Reggie Johnson (Junior)
Scénář: Oliver Stone
Země: Velká Británie, USA
Rok výroby: 1986
Hodnocení: 81 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko