Forest Whitaker

herec|producent|režisér
Forest Whitaker - Two Men in Town
Forest Whitaker - Two Men in Town
Narozen: 15.7.1961, Longview, Texas, USA (61 let)
Výška: 188 cm
Rodné jméno: Forest Steven Whitaker
Forest Whitaker se proslavil díky své roli Judyho, britského vojáka, ve filmu "The Crying Game" Neila Jordana, který byl v roce 1992 nominován na Oskara. V roce 1988 byl Whitaker nominován na cenu Zlatý Glóbus a další cenu za nejlepší herecký výkon obdržel na filmovém festivalu v Cannes za jeho ztvárnění jazzové legendy Charlieho Parkera ve filmu "Bird" Clinta Eastwooda. Nedávno jsme mohli Whitakera vidět ve filmu "Phenomenon" Jona Turtletauba, kde si zahrál spolu s Johnem Travoltou a Robertem Duvallem a také v science - fiction trileru "Species" , který režíroval Roger Donaldson a hrál také Ben Kingsley a Michael Madsen. Do kin se brzy dostane snímek "Light It Up" s Vanessou Williams a "Witness Protection" s Tomem Sizemorem a Mary Elizabeth Mastrantoniovou. Více

Whitaker také natočil svůj režijní debut "Waiting to Exhale". Film byl natočen na motivy románu Terry McMillana, soustředil se na životy čtyř žen, které si zahráli Angela Bassett, Whitney Houston, Lela Rochon a Loretta Devine a na jejich vztahy s muži. Whitakera si poprvé všimli jako režiséra díky snímku "Strapped" z roku 1993, za který obdržel cenu "Nejlepší nový režisér" na festivalu v Torontu. Nejnovějším filmem, který režíroval, je "Hope Floats", kde hraje Sandra Bullock, Harry Connick, Jr. a Gena Rowlands.

Mezi další filmy, ve kterých se Whitaker objevil patří: "Smoke" Wayneho Wanga, "Ready to Wear" Roberta Altmana, "Jason´s Lyric", "Platoon", "Good Morning Vietnam", "Consenting Adults", "Stakeout", "The Color of Money", "Johnny Handsome", "Downtown", "Diary of a Hitman", "Body Snatchers", "Vision Quest", "Fast Times at Ridgemont High".

Whitaker vlastní multimediální společnost Spirit Dance Entertainment, pro kterou produkuje film, televizní show a hudbu. Méně
Ocenění:
  • Oskar, 2006, mužský herecký výkon, Poslední skotský král
Přehrajte si filmy s Forestem Whitakerem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 1 555 filmů a 136 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

filmy s Forestem Whitakerem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko