Sledovat film
Ta chvíle, ten okamžik
online

Film Ta chvíle, ten okamžik
Přehrajte si film Ta chvíle, ten okamžik HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 516 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Ta chvíle, ten okamžik

Podzim roku 1944: lékař, který aktivně spolupracuje s odbojovou skupinou a pomáhá partyzánskému oddílu, je svým maloměšťáckým okolím odsuzován jako kolaborant.

Žánr: Drama
Režie: Jiří Sequens
Hrají a postavy: František Němec (MUDr. Kodet), Daniela Kolářová (Helena), Luděk Munzar (Baumann), Ladislav Frej (Brázda), Rudolf Jelínek (František), Jevgenij Žarikov (Boris)
Rok výroby: 1981
Hodnocení: 65 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 22.2.2024 22:00

Recenze filmu Ta chvíle, ten okamžik:

Tak tady se dnešní rádoby filmaři mají co přiučit.85%
80% Al_Bunda
Příběh nelehkého žití primáře jedné nemocnice, který spolupracuje s odbojovou skupinou a pomáhá partyzánům. Dělá to však tak úspěšně tajně, že ho okolí naopak považuje za kolaboranta. Snímek očekávaně dobře natočil Jiří Sequens st, který se podílel i na vynikajícím scénáři. Dramatický osud člověka v temné době protektorátu, kdy každý přešlap znamená tragédii buď pro něj, nebo pro lidi pohybující se v jeho blízkosti, je doménou tragického lidství člověka snažícího se nějakým způsobem přidat svůj podíl v boji proti německému fašismu. Mrazivá dramatická atmosféra je podpořena nejen výtečným herectvím a dokonalou režií, ale i poměrně citovou hudbu, která zvláště na konci příběhu téměř až mrazí. Snímek je dnes nepochopitelně opomíjen a je to škoda. Poukazuje se tu hlavně na vlastenectví a i přes pokrytectví okolí vůli něco dělat. Za zmínku také stojí, že se na tento námět v roce 2000 znova podíval scénárista Petr Jarchovský a v podstatě ho zopakoval byť ve zcela jiném příběhu a s jinou atmosférou, který natočil Jan Hřebejk pod názvem ´Musíme si pomáhat´.
100% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina