Film Južná pošta

Sledovat film
Južná pošta
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Hlavním tématem filmu je prolínání a konfrontace minulosti se současností nahlížené očima ústředního hrdiny. Příběh se rozvíjí zpětnými pohledy do minulosti prostřednictvím postavy spisovatele, který vzpomíná na své dětství prožité na jižním Slovensku v období těsně po válce. Snahou režiséra nebylo vyprávět příběh, jehož chronologická výstavba je rozbíjena častými retrospektivami, nýbrž sdělit divákovi pocity, nálady a emoce své postavy a ukázat je na dobovém společenskohistorickém pozadí Slovenska. Emoce se v hrdinovi probouzejí právě nostalgickými návraty ke klíčovým okamžikům jeho dětství. Film představuje psychologický portrét jedince, přičemž se zaměřuje na dvě věkové fáze postavy - dětství a dospělost.

Žánr: Drama
Režie: Stanislav Párnický
Hrají a postavy: Jiří Bartoška (Pavol Jurkovic), Magda Vašáryová (Mária Jurkovicová), Gábor Koncz (Bodnár), Zdena Studénková (Gondová), Pavol Mikulík (Gonda), Pavel Nový (Kovác)
Scénář: Jozef Heriban, Jozef Slovák
Země: Československo
Rok výroby: 1988
Hodnocení: 64 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko