Sledovat film Južná pošta online

Přehrajte si film Južná pošta online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1323 filmů a 114 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Film Južná pošta
  Sledovat Južná pošta online
Žánr:
Drama
Režie:
Stanislav Párnický
Hrají a postavy:
Jiří Bartoška (Pavol Jurkovic), Magda Vašáryová (Mária Jurkovicová), Gábor Koncz (Bodnár), Zdena Studénková (Gondová), Pavol Mikulík (Gonda), Pavel Nový (Kovác)
Země:
Československo
Rok výroby:
1988
Popis:
Hlavním tématem filmu je prolínání a konfrontace minulosti se současností nahlížené očima ústředního hrdiny. Příběh se rozvíjí zpětnými pohledy do minulosti prostřednictvím postavy spisovatele, který vzpomíná na své dětství prožité na jižním Slovensku v období těsně po válce. Snahou režiséra nebylo vyprávět příběh, jehož chronologická výstavba je rozbíjena častými retrospektivami, nýbrž sdělit divákovi pocity, nálady a emoce své postavy a ukázat je na dobovém společenskohistorickém pozadí Slovenska. Emoce se v hrdinovi probouzejí právě nostalgickými návraty ke klíčovým okamžikům jeho dětství. Film představuje psychologický portrét jedince, přičemž se zaměřuje na dvě věkové fáze postavy - dětství a dospělost.
Hodnocení:
64 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 114 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski