Film Svět, kde se žebrá

Sledovat film
Svět, kde se žebrá
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Komedie s Hugo Haasem v roli zámožného, ale lakomého žebráka.
Jednoruký žebrák Dostál už několik let vysedává na pražské ulici, kde se pravidelně potkává s kolemjdoucím právníkem Neprosilem. Ten chodí do blízkého automatu, zejména kvůli krásné dívce Zorce. Neprosil netuší, že je schovankou žebráka Dostála. Je příliš nesmělý, aby ji oslovil. Jednoho dne se dá žebrák s právníkem do řeči. Neprosil je na tom finančně špatně, a tak mu Dostál nabídne zaměstnání, a dokonce i podnájem ve svém bytě. Starý žebrák si však nepřeje, aby se právník o Zorku zajímal, a proto se oba mladí scházejí tajně. Jednoho dne Zorka zjistí, že je těhotná, a tak milenci budou muset s pravdou ven. Jenže to nebude zas tak jednoduché

Žánr: Komedie
Režie: Miroslav Cikán
Hrají a postavy: Hugo Haas (Josef Dostál), Marie Glázrová (Zorka Náhlíková), Ladislav Boháč (JUDr. Václav Neprosil), Vlasta Hrubá (prodavačka), František Kreuzmann (Alois Řeřicha), Milada Smolíková (vdova Slabá)
Scénář: František Čáp, Miroslav Cikán, Jan Gerstel, Hugo Haas, Edmond Konrád
Země: Československo
Rok výroby: 1938
Hodnocení: 57 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko