Film
Robin Hood: Král zbojníků

Film Robin Hood: Král zbojníků
  Trailer  k filmu Robin Hood: Král zbojníků
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 157 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Robin Hood: Král zbojníků

Kevin Costner v nesmrtelné postavě zbojníka z Sherwoodského lesa.
Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout.

Originální název:

Robin Hood: Prince of Thieves

Režie: Kevin Reynolds
Hrají a postavy: Kevin Costner (Robin Hood), Morgan Freeman (Azeem), Mary Elizabeth Mastrantonioová (Marian Dubois), Christian Slater (Will Scarlett), Alan Rickman (šerif George of Nottingham), Geraldine McEwanová (Mortianna)
Scénář: Pen Densham, John Watson
Země: USA
Rok výroby: 1991
Hodnocení: 69 %
Vysíláno na: ČT2

Recenze filmu Robin Hood: Král zbojníků:

Robina Hooda a jeho příběh mám moc ráda, ale tenhle film mě ničím nijak neoslovil. Byla tam hudba, která vás má naladit do nějaké adrenalinové pasáže, ale když jste hold znudění jako já, žádnej efekt to na vás nemá. Neříkám, že to bylo nejhorší, koukat se na to dalo, to jo, ale mně se to moc nelíbilo.
60% Katy86
Vynikající zpracování slavného příběhu a zároveň asi i nejlepší (z 80-kového seriálu jsem viděl jen výtečný pilot). Perfektní scénář, úžasná atmosféra, skvělý hudební doprovod a výteční herci (Kevin Costner je skutečně velmi fajn, ale Morgan Freeman je Morgan Freeman a ani ten stejně nemá na naprosto fantastického Alana Rickmana, jeho šerif z Nottinghamu je naprosto famózní a navíc se na konci objeví Connery). Prakticky bezchybné dobrodružství a film, který má vše, co má správná podívaná tohoto typu mít. Je to zábavné, napínavé, strhující, se slečnou Marplovou v roli čarodějnice a se Severusem Snapem, který má hlas Luciuse Malfoye (jako nějaké kouzlo). Parádní podívaná, určitě nevidím naposledy. 85%.
80% myslivecek1997
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina