Brian Helgeland

scénárista|režisér|producent|herec
Brian Helgeland
Narozen: 17.1.1961, Providence, Rhode Island, USA (63 let)
Výška: 192 cm
Rodné jméno: Brian Thomas Helgeland
Získal ceny Academy Award, Broadcast Film Critics, National Society of Film Critics, Writers Guild, a Bosten, Florida, Los Angeles, Texas a New York Critics Awards, a nominaci na Golden Globe Award za scénář k filmu L.A. Přísně tajné, který společně napsal s Curtisem Hansonem.

Původně rybář z New Bedford, Massachusetts, Helgeland změnil povolání "po velké bouři na moři v den Díkůvzdání 1985" a začal psát scénáře. Brzy poté, co se přestěhoval do Los Angeles (1986). Více

Pro společnost Warner Bros nejprve napsal společně s bratry Wachovskými scénář akčního thrilleru Nájemní vrazi, aby si udělal jméno především scénářem filmu L.A. Přísně tajné. Mezi jeho další filmy, ke kterým napsal scénář jmenujme snímky Spiknutí, nebo The Postman: Posel budoucnosti. Pro menší filmové společnsti napsal scénáře k filmům Noční můra v Elm Street IV: Dítě snu, 976 Předvolba zla a Dálnice do pekla.

Jako režisér je podepsán především pod filmy Odplata a Příběh rytíře. Méně
Ocenění:
  • Oskar, 1997, adaptovaný scénář, L.A. - Přísně tajné
Přehrajte si filmy a seriály od Briana Helgelanda kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 505 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály od Briana Helgelanda připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina