Sledovat film
Nebeské dny
online

Film Nebeské dny
  Trailer k filmu Nebeské dny Trailer
Přehrajte si film Nebeské dny online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1606 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Chicago, 1916. Mladý ocelářský dělník Billy utíká spolu s dospívající sestrou Lindou a svou dívkou Abby poté, co ve rvačce zabije předáka. Trojice, jež se vydává za sourozence, se přidá ke skupině sezonních dělníků na texaském ranči, jehož majitel postupně podléhá kouzlu Billyho dívky. Prchlivý mladík vidí v rančerově citu k Abby příležitost skoncovat s nuzným životem, jeho pragmatické rozhodnutí však nutně přináší osudové následky. Druhý snímek Terrence Malicka, po jehož dokončení se nejtajuplnější z filmových režisérů na dvacet let odmlčel, bývá nezřídka označován za kinematografické dílo s nejkrásnější kamerou v dějinách filmu. Oscarem oceněný kameraman Nestor Almendros je (spolu se samotným Malickem) autorem uhrančivě krásných elegických kompozic snímaných v okamžicích pověstné "magické hodiny" během západu slunce a těsně po něm. Díky filmové kopii studia Paramount, vytvořené z negativu ošetřeného restaurováním, máme možnost ocenit Malickovu snahu zachytit "kapku vody na hladině jezera, ten okamžik dokonalosti".

Žánr: Drama, Romantický
Režie: Terrence Malick
Hrají a postavy: Richard Gere (Bill), Brooke Adamsová (Abby), Sam Shepard (farmář), Linda Manzová (Linda), Robert J. Wilke (předák na farmě), Jackie Shultisová (Lindin kamarád)
Scénář: Terrence Malick
Země: USA
Rok výroby: 1978
Hodnocení: 77 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko