Richard Gere

herec|producent
Richard Gere - Dr. T a jeho ženy  /  Doktor T a jeho ženy
Richard Gere - Dr. T a jeho ženy  /  Doktor T a jeho ženy
Narozen: 31.8.1949, Philadelphia, Pennsylvania, USA (74 let)
Výška: 179 cm
Rodné jméno: Richard Tiffany Gere
Humanista, herec a držitel Zlatého Glóbu, Richard Gere je jedním z nejznámějších a nejváženějších herců své generace.

Narodil se ve Philadelphii, své umělecké sklony projevil již v mladém věku - hrál na mnoho hudebních nástrojů a na vysoké škole skládal hudbu. Studoval na Massachusettské univerzitě v Amherstu, ale kvůli herectví ze školy odešel a v roce 1973 získal hlavní roli Dannyho Zuky v rockovém muzikálu Grease. Následující roky strávil v Provincetown Playhouse a Seattle Repertoary Theatre a hrál v mnoha New Yorských hrách.

V roce 2003 si Gere vyzpíval a vytančil svoji cestu na velké plátno ve skvěle hodnocené filmové adaptaci Chicago (2002), kde ztvárnil nechvalně známého právníka Billy Flynna. V lednu 2003 získal Gere za Chicago svůj první Zlatý Glóbus pro nejlepšího herce v muzikálu a komedii. Více

Mimo filmové plátno je Gere skvělý pianista a hudební skladatel. Aktivně je zapojen do vývojových projektů a sám produkoval filmy Mrazivá vášeň, Mr. Jones a Návrat Sommersbyho. Gere rád cestuje, již několikrát navštívil Indii, Nepál, Zanskar a Tibet, Mongolsko a Čínu. Je skvělý fotograf. Studuje Buddhismus a je přítelem Dalajlámy. Jeho první kniha, Pilgrim, je sbírkou fotografií, které zobrazují jeho 25 let dlouho cestu k Buddhismu. Úvodní slovo napsal Dalajláma a kniha je Gereovým osobním pohledem na tento starý a záhadný svět.

Gere je také kontroverzním zastáncem lidských práv, zakladatelem nadace Gere Foundation, která přispívá na mnoho projektů zdravotních studií a lidských práv a zvláště se věnuje podpoře povědomí o Tibetu a jeho ohrožené kultuře. V roce 1987 se stal Gere zakládajícím členem Tibetského Domu v New Yorku. Později se stal aktivním členem představenstva Mezinárodního Tažení za Tibet ve Washongtonu D.C. a v roce 1996 se stal jejím předsedou. Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Richardem Gerem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 505 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Richardem Gerem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina