Sledovat film
Motýlik
online

Film Motýlik
  Trailer  k filmu Motýlik
Přehrajte si film Motýlik HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 491 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Motýlik

Steve McQueen a Dustin Hoffman se pokoušejí přežít v drsných podmínkách trestanecké kolonie. Americký film podle autobiografického románu Henriho Charriera.
Henri Charriére (1906 - 1973) byl odsouzen na doživotí a deportován do nechvalně proslulé věznice na Ďábelských ostrovech ve Francouzské Guayaně, kde si odpykávali trest nejhorší zločinci. Tamní podmínky byly nelidské, režim tvrdý a naděje na únik prakticky neexistovala. Charriére, podle tetování přezdívaný Motýlek, však odmítl rezignovat. Myšlenka na útěk byla to jediné, co ho udržovalo při životě. Získal pro ni i dalšího vězně, slabošského, intelektuálně založeného Degu, jenž se do trestnice dostal za padělání peněz. Několik nezdařených pokusů Motýlkovi vyneslo přísnou samotku a kruté zacházení, přesto bojoval dál.

Originální název:

Papillon

Hrají a postavy: Steve McQueen (Henri 'motýl' Charriere), Dustin Hoffman (Louis Dega), Victor Jory (indiánský náčelník), Don Gordon (Julot), Anthony Zerbe (Toussaint), Robert Deman (Maturette)
Země: USA, Francie
Rok výroby: 1973
Hodnocení: 80 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 23.2.2024 22:25

Recenze filmu Motýlik:

Hvězdičku za herecký výkon Steva, ale jinak zbytečně utahané, občas i nudné. Každopádně celkem dobře zpracovaná myšlenka touhy po svobodě. 68%
80% Matli1
Pověstné modré oči Stevea McQueena doplňuje šarm nadaného Dustina Hoffmana. Příběh o Henrim Charriérovi jsem znala dříve než film, ale musím uznat, že tak nějak jsem si to představovala a tak gratuluji producentům za brilantní dílo a zpracování, a i výběr samotných herců.
80% Trexes
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina