Dustin Hoffman

herec|producent|režisér
Dustin Hoffman - Lenny
Dustin Hoffman - Lenny
Narozen: 8.8.1937, Los Angeles, California, USA (86 let)
Výška: 170 cm
Rodné jméno: Dustin Lee Hoffman
Dvojnásobný nositel Oscara a sedminásobný nositel nominace na Oscara, je jedním z nejuznávanějších herců. Nedávno hrál ve filmu "Moonlight Mile," spolu se Susan Sarandon, a ve filmu "Confidence," po boku Edwarda Burnse a Rachel Weisz v režii Jamese Foleye.

Narodil se v Los Angeles, navštěvoval Santa Monica City College a studoval na Pasadena Playhouse, mimo jiné s Genem Hackmanem. Pak se přestěhoval do New Yorku, kde studoval s Lee Strasbergem.

Jeho první divadelní role byla v produkci Sarah Lawrence College "Yes is For A Very Young Man" Gertrude Stein, díky které získal několik rolí Off Broadway, včetně "Eh"? v režii Alana Arkina, za kterou získal ocenění Theatre World and Drama. Více

V tomto představení na sebe upoutal pozornost režiséra Mika Nicholse, který obsadil Hoffmana do titulní role ve filmu "Absolvent." Jeho výkon v roli mladého Benjamina Braddocka mu vynesl první nominaci na Oscara.

Od té doby byl Hoffman nominován na dalších šest Oscarů za filmy: "Půlnoční kovboj," "Lenny," "Tootsie," který také produkoval pod hlavičkou své společnosti Punch Productions, a "Vrtěti psem,". V roce 1979 byl oceněn Oscarem za film "Kramerová versus Kramer" a v roce 1988 za film "Rain man".

Svůj režijní debut absolvoval na Broadwayi v roce 1974 ve "All Over Town." (Murra Schisgal) Za deset let se vrátil na Broadway v roli Willyho Lomana v roce 1984 v představení "Death of a Salesman" Arthura Millera.

V roce 1982 založil svou vlastní společnost Punch Productions. Jejím projektem byl film "Tootsie", "Smrtící epidemie", "American Buffalo" a "Vrtěti psem". V jeho produkci byl natočen film "A Walk on the Moon", a jako výkonný producent působil na filmu "The Devil´s Arithmetic." Pro divadlo produkoval "Smrt obchodního cestujícího" a "Benátský kupec". Méně
Ocenění:
  • Oskar, 1979, mužský herecký výkon, Kramerová versus Kramer
  • Oskar, 1988, mužský herecký výkon, Rain Man
Přehrajte si filmy a seriály s Dustinem Hoffmanem kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 455 filmů a 151 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 229 Kč!

filmy a seriály s Dustinem Hoffmanem připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська