Film
Jedenácté přikázání

Film Jedenácté přikázání
  Trailer  k filmu Jedenácté přikázání
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Jedenácté přikázání

Deset přikázání zná každý a to jedenácté zní Nezapřeš nikdy ženy své. V české filmové komedii z roku 1935 ho porušil slavný český komik Hugo Haas.
Starozákonní desatero jako nejstarší mravní kodex světa věnuje řadu svých ustanovení také svátosti stavu manželského. Podle klasika české divadelní veselohry Františka Ferdinanda Šamberka však opomíjí zákaz, který by bylo možno volně interpretovat slovy "nezapřeš nikdy ženy své".

Žánr: Komedie
Režie: Martin Frič
Hrají a postavy: Hugo Haas (Jiří Voboský), Jiřina Štěpničková (Emma Králíčková Voborská), Jindřich Plachta (soudce Emanuel Střela), Jiří Plachý (Miloš Jičínský), Truda Grosslichtová (Julie Králíčková), Theodor Pištěk (Emin otec Florián Králíček)
Rok výroby: 1935
Hodnocení: 70 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina