Film
Hry lásky šálivé

Film Hry lásky šálivé
  Trailer  k filmu Hry lásky šálivé
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Hry lásky šálivé

Někdo nabízí za koně království, úctyhodný měšťan Francesco Vergellesi vlastní manželku. Také šlechtice zajímá víc mladá služka, než vlastní choť.
Pro námět své odlehčené komedie o půvabech a úskalích nevěry sáhl režisér Jiří Krejčík až do doby renesance. Za podklad ke scénáři, který si napsal sám, mu posloužily povídky z pera Giovanniho Boccacia a Markéty Navarrské. V příběhu Arabský kůň je úczyhodný měšťan messer Francesco Vergellesi tak pevně přesvědčen o ctnosti své manželky, že ji neváhá vsadit proti vzácnému hřebci, na nějž má zálusk. Povídka náušnice vám ukáže, kterak si může chudá dívka dopomoci ke vzácnému šperku a jakých intrik je třeba, aby se postarší šlechtický pár konečně dočkal dědice...

Žánr: Komedie, Historický
Hrají a postavy: Miloš Kopecký (Francesco Vergellesi), Božidara Turzonovová (Sandra Vergellesi), Jozef Adamovič (Ricciardo Minutolo), Jiří Sovák (hvozdenský hrabě), Slávka Budínová (komtesa), Magda Vašáryová (pokojská)
Rok výroby: 1971
Hodnocení: 76 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina