Sledovat film
Hrdina má strach
online

Film Hrdina má strach
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 143 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Úředník překoná strach a odváží se vyslovit před nejvyššími nadřízenými svůj kritický postoj. K vlastnímu překvapení byl jmenován na vedoucí pracovní místo.
Vcelku krotká moralita zdůrazňuje osobní statečnost. Když ustrašený úředníček na kterémsi "vysokém úřadu" nedopatřením projeví rozhodný názor, není potrestán, ale naopak povýší. Televizní režisér František Filip zužitkoval satiricky zacílenou divadelní předlohu Jaroslava Dietla, avšak počínal si přece jen opatrnicky. Rudolf Hrušínský v hlavní úloze pronáší působivé vnitřní monology, v nichž komentuje své počínání, zevrubně zkoumá pohnutky u sebe i svého okolí.

Žánr: Komedie
Hrají a postavy: Ladislav Pešek (Hofmánek), Rudolf Deyl (Pepčin bratr zedník Béda), Ilja Prachař (poslanec), Jaroslav Moučka (Velda), Milan Mach (sekretářka)
Rok výroby: 1966
Hodnocení: 70 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi CS Film 22.8.2022 10:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko