Sledovat film
Green Lantern
online

Film Green Lantern
  Trailer  k filmu Green Lantern
Přehrajte si film Green Lantern online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 494 filmů a 157 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Green Lantern

Ať září slunce, ať vládne noc.
V rozsáhlém a záhadném vesmíru po celá století existuje elitní mocná síla. Tito ochránci míru, pokoje a spravedlnosti si říkají Sbor Green Lanternů. Každý bojovník, který přísahal, že bude udržovat meziplanetární pořádek, nosí prsten Green Lantern, který mu dává schopnost vytvořit cokoli, co si umí ve své mysli představit. Když ovšem nový nepřítel Parallax hrozí, že zničí rovnováhu sil ve vesmíru, leží jejich osud, i osud celé Země v rukou posledně najatého bojovníka, prvního vybraného člověka: Hala Jordana. Hal je talentovaný a namyšlený zkušební pilot, ale Green Lanterni nerespektují moc ty, kteří zatím neomezené moci prstenu nevyužili. To, že je Hal člověk, je ale zbraň, kterou žádný jiný člen Sboru Green Lantern nikdy neměl. A pokud ano, tak pouze silou vůle. S odhodláním a povzbuzováním od kamaráda pilota a lásky z dětství Carol Ferris zvládne Hal rychle svou novou moc a najde odvahu, aby překonal svůj strach. Možná se osvědčí nejen jako hrdina, který porazí Parallaxe... Hal zachrání celou Zemi a lidstvo před určitou zkázou.

Režie: Martin Campbell
Hrají a postavy: Ryan Reynolds (Green Lantern), Blake Livelyová (Carol Ferrisová), Peter Sarsgaard (Hector Hammond), Mark Strong (Sinestro), Tim Robbins (Hammond), Jay O. Sanders (Carl Ferris)
Země: USA
Kolekce: DC Comics
Rok výroby: 2011
Hodnocení: 55 %

Recenze filmu Green Lantern:

Teda na rezisera martina Campbella /kultove Zlate Oko/ je tento film riadny priemer. Prilis vidno, kam slo 200 milionov USD, fakt ako tie PC triky biju do oci. Ryan Reynolds ma potierat akesi vesmirne zlo, ktore sa rozhodlo znicit zivot na Zemi. Pribeh nic moc a dost nudi a herci odviedli len priemernu robotu. Dialogy obcas az dementne : 50 %, cirociry priemer
60% Martin7414
Green Lantern Corps. Mezigalaktická policejní síla s nadpozemskými schopnostmi, které získávají pomocí prstenu. A jedním takovým členem se stane pozemšťan. Komiks ze stáje DC je cílený spíše pro děti a stejně tak je i pojatý celovečerní film, který ve víru nejrůznějších komiksových snímků pro starší bohužel neměl šanci uspět. Green Lantern je oproti jiným superhrdinům skutečně hodně dětinský, hlavně co se týče jednoduchosti a fantazie. Ne, snímek jako takový není natočený nijak špatně. Naopak. Při porovnání je ve všem pojat jako leckterý animovaný film. Jenomže právě v tom je ten problém. Komiksoví fanoušci jsou již konkurenčním Marvelem vychovaní do daleko tvrdší akce, který tady prostě není. Snímek je první, tedy zákonitě pojednává o původu superhrdiny, takže stejně jako u ostatních se plně představuje hlavní protagonista, jak se ke všemu dostal, tím nový svět a spousta vedlejších postav. Takže se dozvíme jakými schopnostmi všichni v Green Lantern Corps oplývají, což hodně vyvolá vzpomínku na snímek ´Maska´ (1994). Stačí porovnat schopnosti v získávání nejrůznějších věcí. Příběh o udržování míru a spravedlnosti pro zachování mezigalaktického pořádku je tedy pro starší diváky značně nevýrazný, zato pro děti by nemusel být zase až tak špatný. Napětí je slabé, drastické či brutální scény nejsou vůbec, sem tam nějaká roztomilá postavička a legrácky známé už z animovaných grotesek. CGI efekty a animace úchvatná a přesně podle komiksové předlohy. Snímek je prostě skvělý, jen se stal dospělými diváky nepochopený.
80% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina