Film
Zapomenuté světlo

Film Zapomenuté světlo
  Trailer  k filmu Zapomenuté světlo
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Bolek Polívka v hlavní roli vesnického faráře ve filmovém příběhu.
Příběh vesnického faráře, který bojuje se státními úředníky i vyššími církevními představiteli za záchranu kostela, se odehrává na sklonku 80. let. Pro faráře Holého představuje víra v Boha neotřesitelnou hodnotu a navíc zápasí s pocitem vlastní zbytečnosti a bezmocnosti při setkání s chorobou milované Marjánky. Stejně bezmocný je i před socialistickým režimem, který arogantně likviduje hmotné i duchovní hodnoty.

Žánr: Drama
Hrají a postavy: Bolek Polívka (Farář Holý), Veronika Žilková (Marjánka), Petr Kavan (Francek), Jiří Pecha (Klíma), Simona Peková (Klímová), Antonín Kinský (Hrabě Kinský)
Scénář: Milena Jelínek
Rok výroby: 1996
Hodnocení: 77 %
Vysíláno na: ČT2
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina