Sledovat film
Willie Boy
online

Film Willie Boy
  Trailer k filmu Willie Boy Trailer
Přehrajte si film Willie Boy HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 384 filmů a 146 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Americké filmové drama je neobvyklým westernem, vyprávějícím o tragickém osudu jedné indiánské lásky.
Film Willie Boy se řadí ke klasickým dílům moderního westernu. Vznikl podle skutečného příběhu indiánského mladíka Willieho Boye a jeho snoubenky Loly Boniface. Willie zabije Lolina otce, který nepřeje jejich svatbě. Oba milenci se pak dávají na útěk. Pátrání po uprchlících vede šerif Christopher Cooper. Potom, co se na scéně objeví americký prezident, se ze sledování stává hotový mediální cirkus, přičemž tisk původní nešťastnou náhodu úplně překroutí. Rostoucí napětí vyvrcholí tragickou smrtí Willieho a Loly, která přináší zásadní obrat do uvažování šerifa Coopera. Ve snímku z roku 1969, který časopis Time označil za "křehký a působivý dokument o perzekuci z rasových důvodů, který je jedním z nejlepších filmů roku" triumfoval Robert Redford.

Žánr: Western, Drama
Hrají a postavy: Robert Redford (zástupce šerifa Christopher 'Coop' Cooper), Katharine Rossová (Lola), Robert Blake (Willie Boy), Susan Clarková (doktorka Elizabeth Arnoldová), Barry Sullivan (Ray Calvert), John Vernon (George Hacker)
Země: USA
Rok výroby: 1969
Hodnocení: 62 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Barrandov Krimi 8.8.2022 20:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська