Sledovat film
Vatel
online

Film Vatel
  Trailer k filmu Vatel Trailer
Přehrajte si film Vatel HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 336 filmů a 146 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Vyhlášený šéfkuchař má pro výpravu Ludvíka XIV. připravit opulentní hostinu. Jeho mysl ale místo krále zaměstnává panovníkova krásná milenka.
Píše se rok 1671. Francouzský šlechtic Princ de Conde se topí v dluzích a jediným východiskem jak získat finance, je požádat krále Ludvíka XIV. o velení ve vojenském tažení proti Holandsku. Král je pozván s celým versailleským dvorem na zámek de Chantilly a de Conde svěří svůj další osud do rukou Francoise Vatela, svého vrchního šéfkuchaře. Geniální Vatel, proslulý přípravami opulentních hostin a nejvybranějších lahůdek, připraví třídenní podívanou, na kterou král nesmí jen tak zapomenout. Ludvík XIV. přijíždí na návštěvu i s královninou dvorní dámou Anne de Montausier. Vatel je krásnou ženou okouzlen a stává se sokem v lásce nejen svému panovníkovi, ale i královu důvěrníku markýzi de Lauzun.

Režie: Roland Joffé
Hrají a postavy: Gérard Depardieu (François Vatel), Uma Thurmanová (Anne de Montausierová), Tim Roth (Marquis de Lauzun), Timothy Spall (Gourville), Julian Glover (Princ de Condé), Julian Sands (Ludvít XIV)
Rok výroby: 2000
Hodnocení: 66 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 25.8.2022 20:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська