Uma Thurmanová

herečka|scénáristka|producentka
Uma Thurmanová - Zlatá číše
Uma Thurmanová - Zlatá číše
Narozena: 29.4.1970, Boston, Massachusetts, USA (52 let)
Výška: 183 cm
Rodné jméno: Uma Karuna Thurman
dokázala svými nepřekonatelnými výkony, že je jedna z nejvšestrannějších mladých hereček. Jako dcera psychologa a středoškolské profesorky vyrostla v Amhertu, Massachussetts a Woodstocku, New York. Navštěvovala školu v Nové Anglii, kde ji v jejích patnácti letech objevili dva neworští agenti. V šestnácti přestoupila do profesionální školy pro děti v New York City, aby pokračovala ve své herecké kariéře. Více

Její vstup na hlavní filmovou scénu začal snímkem "Johnny Be Good" po boku Anthonyho Michaela Halla. Avšak byla to role bohyně Venuše v Gilliamově fantasii "The Adventure of Baron Muchausen" (1998), která jí proslavila mezinárodně. Tato zvláštní a všestranná herečka obdržela uznání kritiky za své ztvárnění pannenské dívky z kláštera 18. století, Cecil de Volanges, svedené Johnem Malkovichem ve filmu "Dangerous Liaisons" Stephena Freara. Následujícího roku se objevila vedle Freda Warda a Maria de Medeirosy v "Henry and June" režiséra Philipa Kaufmana, kde ztvárnila neurotickou bisexuální družku Henryho Millera. Jako Daphne McBain, jedno z tří rozmazlených dětí Dabneye Colemana, v komedii "Where The Heart Is" režírované Johnem Boorman.

Roku 1991 hrála s Richardem Geerem a Kim Basingerovou ve filmu "Final Analysis". Poté se znovu sešla s Johnem Malkovichem v thileru "Jennifer 8", kde hrála slepou dívku Andyho Garcii. Ve snímku "Mad Dog and Glory" byla barmankou, která se smluvně stává otrokem Roberta DeNira, aby tak zachránila život Billu Murayovi. Její snad nejvýmečnější snímek je "Even Cowgirls Get The Blues" Guse Van Santa, kde hrála Sisy Hankshaw bisexuální stopařku ve stylu hippie.

V "Létě 1999" (Spring 1999) debutovala na divadle v moderní verzi Molierovy Misantropha s divadelní společností "The Classic Stage Company" v New Yorku.

Brzy ji budeme moci vidět ve filmu "Valet" po boku s Gerarda Depardieua a Tima Rotha a novém snímku společnosti Merchat¨nt/Ivory "The Golden Bowl" s Nickem Noltem, Angelikou Huston a Jeremy Northamem. Méně
Přehrajte si filmy s Umou Thurmanovou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 359 filmů a 146 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

filmy s Umou Thurmanovou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська