Sledovat film Spanilá jízda online

Přehrajte si film Spanilá jízda online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 92 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online historický, válečný Spanilá jízda na !
  Sledovat Spanilá jízda online
Žánr:
historický, válečný
Režie:
Oldřich Daněk
Hrají:
Otakar Brousek (Erkinger ze Sansheimu), Vlasta Fialová (Alzbeta Hohenzollernská), Jiří Holý (Jíra), Karel Höger (Kardinál Winchesterský), Petr Kostka (Ondrej Kerský z Rimovic), Michaela Lohniská (Katruse)
Země:
Československo
Rok výroby:
1963
Popis:
Dramatický příběh z husitské doby o kněžích, kteří vyrazili se svým kázáním do Norimberku.

Děj se odehrává v roce 1427, kdy byla v bitvě u Tachova rozprášena čtvrtá křížová výprava proti husitským kacířům, a v roce 1430, kdy husité podnikli výpad do Německa (tzv. spanilou jízdu). Do těchto událostí je vpleten příběh mladého zemana Ondřeje Keřského, kterému křižáci před bitvou u Tachova vypálili tvrz, povraždili rodinné příslušníky a unesli nevěstu Anku. A on se, s touhou po pomstě, přidává k husitskému tažení do Norimberka.

Podobné pořady

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 92 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.