Sledovat film
Ať žije republika
online

Film Ať žije republika
  Trailer  k filmu Ať žije republika
Přehrajte si film Ať žije republika HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 487 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Ať žije republika

Další počin autorské dvojice Procházka-Kachyňa se odehrává na jaře 1945, resp. na sklonku druhé světové války a v prvních dnech osvobození. Námětem byl stejnojmenný Procházkův román, který kupříkladu na Slovensku vyšel pod názvem Já, Julina a konec velké války (Julina je jméno koně). Snímek líčí osudy lidí v moravské vesnici očima 11tiletého chlapce a události jsou popisovány pohledem tohoto outsidera na svět. Literární předloha formálně připomíná Škvoreckého Zbabělce.

Originální název:

Ať žije Republika

Žánr: Drama, Válečný
Režie: Karel Kachyňa
Hrají a postavy: Frank Argus (německý strážník), Josef Bárta (Chafferer), Eduard Bredun (Vasilij), Jiří Chmelař (Vasák), Naděžda Gajerová (matka), Frantisek Golysev (Bishop / German Officer)
Rok výroby: 1965
Hodnocení: 77 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Filmbox 23.2.2024 12:55

Recenze filmu Ať žije republika:

Jedna se o docela strhujici filmek, ktery se mi moc libil.
70% hajer
Překrásný film plný fantazií málého Oldřy. Střih je sice někdy trošku překotný, takže některé pasáže můžou působit poněkud zmateně, ale celkově jde o nádhernou mozaiku tvrdé reality konce války, představ a skutečných dobrodružství v opravdu nezáviděníhodné době. Stopáž je trošku přehnaná, ale ani po dvou hodinách poetika filmu nenudí. Opravdu povedené, ačkoliv pro někoho možná hůře stravitelné.
100% master19
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina