Film
Smrtelné lži

Film Smrtelné lži
  Trailer  k filmu Smrtelné lži
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 157 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Smrtelné lži

Finanční magnát se v zoufalé snaze prodat své impérium dopustí kritické chyby, což ho donutí požádat o pomoc osobu nanejvýš nepravděpodobnou.
Když se v New Yorku poprvé setkáváme s finančním magnátem Robertem Millerem na oslavě jeho 60. narozenin, jeví se jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho dokonalého sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Zoufale se snaží dokončit prodej svého obchodního impéria dříve, než se přijde na jeho podvody.Snaží se utajit svůj dvojí život před svou loajální manželkou Ellen a úžasnou dcerou a jedinou dědičkou Brooke . Miller se snaží vybalancovat aféru s francouzskou prodavačkou umění Julií Côte . Právě v okamžiku, kdy se snaží prodat své problémové impérium, neočekávaný smrtelný omyl jej nutí žonglovat se svou rodinou, podnikáním a zločinem za pomoci Jimmyho Granta , osoby z Millerovy minulosti. Jeden špatný krok nastartuje podezřívavého detektiva New Yorské policie, detektiva Michaela Bryera , kterého v jeho úsilí nic nezastaví. Bojuje o čas, který nemá. Miller je konfrontován s limity svého morálního pokrytectví. Podaří se mu to dřív, než celá ta bublina praskne?

Originální název:

Arbitrage

Žánr: Drama, Thriller
Hrají a postavy: Richard Gere (Robert Miller), Susan Sarandonová (Ellen Millerová), Tim Roth (detektiv Michael Bryer), Brit Marling (Brooke Miller), Laetitia Castaová (Julie Coteová), Nate Parker (Jimmy Grant)
Scénář: Nicholas Jarecki
Země: USA, Polsko
Rok výroby: 2012
Hodnocení: 66 %
Vysíláno na: Filmbox Premium

Recenze filmu Smrtelné lži:

Richard Gere má svoji kariéru postavenou na sympatickém kukuči a tomu také odpovídají jeho role. Sem tam si střihnul i kontroverznější postavu, ale kromě ironického Chicaga snad nikdy nezašel tak daleko, abyste ho měli za hajzla. On tedy za něj úplně není ani tentokrát, ale je to těsné.
Hrdina Arbitrage má velmi rozporuplný charakter a jeho chování budete odsuzovat i chápat zároveň. A nejen jeho! Tady prakticky nikdy a u nikoho nevíte, na čem jste, a to se netýká jen lidí, ale i dějových zvratů. Nástrah, o které si podobně multiúrovňově komplikované zápletky můžou zlámat nohy i vaz, je víc, než žraloků ve finančním moři, ale filmařům se podařilo elegantně mezi nimi prokličkovat. Což je hodno obdivu samo o sobě, a tady se navíc jedná o dílo debutanta!
Největším překvapením pro mě ale je, že s lehkým časovým odstupem se mi film líbí ještě víc. Mám pocit, že se mu podařilo zachytit esenci uvažování a chování určitého typu lidí (ne nutně finančníků či „horních deseti tisíc“), což je mnohem víc, než bych od mainstreamového všechno-se-sere thrilleru čekal. Respect!
78 %
78% J.e.r.e.c
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina