Sledovat film
Krvavý diamant
online

Film Krvavý diamant
  Trailer k filmu Krvavý diamant Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 146 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Bude Vás to stát všechno...
Příběh jihoafrického žoldáka Dannyho Archera ze Zimbabwe a rybáře Solomona Vandyho z kmene Mende je zasazen na počátek 90. let 20. století, kdy se v Sierra Leone odehrává krvavá občanská válka. Oba muži jsou sice Afričané, ale jejich původ a zázemí se naprosto liší. Osudy obou mužů spojí hledání vzácného růžového diamantu, který může podmínky jejich života navždy změnit... a nebo ukončit.
Solomon byl násilím odvlečen od rodiny a přinucen k práci v diamantovém dole. Jednoho dne objeví obzvlášť velký valoun a ač ví, že se vystavuje velkému nebezpečí, ukryje jej. Velký diamant nemá být jen prostředkem k vysvobození jeho ženy a dcer z utečeneckého tábora, ale i záchraně jeho syna Dia, který je v jednotkách dětských vojáků.
Archer se za pašování dostal do vězení a tam se dozví, že Solomon našel a ukryl nevybroušený diamant, který má obrovskou cenu. Ba co víc, diamant takového druhu je objeven jen jednou za čas a jeho majiteli poskytne jednosměrnou letenku z Afriky a jejího násilí a korupce. Na tom se ostatně Archer v minulosti také přičinlivě podílel...

Režie: Edward Zwick
Hrají a postavy: Chris Astoyan (Billy), Leonardo DiCaprio (Danny Archer), Djimon Hounsou (Šalamoun Vandy), Jennifer Connellyová (Maddy Bowenová), Kagiso Kuypers (Dia Vandy), Arnold Vosloo
Země: USA
Rok výroby: 2006
Hodnocení: 80 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Nova Cinema 22.8.2022 00:30
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська