Sledovat film
Jeptiška
online

Film Jeptiška
  Trailer  k filmu Jeptiška
Přehrajte si film Jeptiška HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 323 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Za branami kláštera se usídlilo zlo.
V jedinečném historickém příběhu máme opět možnost posoudit zpracování románu Denise Diderota. Tento provokující námět byl na plátna kin přenesen již několikrát. V roce 1966 Jacques Rivette natočil filmovou verzi s herečkami Annou Karinovou a Liselotte Pulverovou. Jeho kritika byla tak odvážná, že zpracování bylo francouzskými cenzory dočasně zakázané. Režisér Guillaume Nicloux se však víc než na obscénnosti zaměřuje na osudy mladé ženy, která je postavená tváří v tvář nemilosrdnému systému potlačujícího projevy jednotlivce. Suzanne Simonina ve svých dopisech retrospektivně popisuje svůj život plný utrpení. Jako mladá žena byla poslána do kláštera proti své vůli. Vzhledem k tomu, že její rodiče si nemohou dovolit dát jí bohaté věno potřebné na uzavření manželství, rozhodnou se, že namísto vdavek ji dají do kláštera. Matka představená jí s porozuměním pomáhá přiučit se každodenní rutině klášterního konventu. Suzannina touha po svobodě však nadále přetrvává. Když laskavá Matka představená zemře, Suzanne musí čelit destruktivním opatřením. Jako ve zlém snu čelí ponižování, obtěžování ze strany nové abatyše a ostatních sester. Suzanne je tak podrobena utrpení a náboženskému fanatismu.

Originální název:

La religieuse

Žánr: Drama
Hrají a postavy: Pauline Etienne (Suzanne Simonin), Isabelle Huppertová (Supérieure Saint-Eutrope), Louise Bourgoin (Supérieure Christine), Martina Gedecková (Madame Simonin m?re de Suzanne), Agathe Bonitzerová (Soeur Thér?se), Alice de Lencquesaingová (Soeur Ursule)
Země: Francie, Německo
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 65 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 28.11.2023 10:15
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina