Film
Jak básníci přicházejí o iluze

Film Jak básníci přicházejí o iluze
  Trailer  k filmu Jak básníci přicházejí o iluze
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Jak básníci přicházejí o iluze

Volné pokračování osudů Štěpána a Kendyho, tentokrát v Praze na vysoké škole.
Ve druhé části „básnické“ série režiséra Dušana Kleina a scenáristy Ladislava Pecháčka se opět sejdeme se Štěpánem Šafránkem, tentokrát již jako studentem medicíny, a jeho přítelem Kendym, studujícím na FAMU. Seznámíme se s novými Štěpánovými spolužáky - Honzou Antošem z Kolína, Moravákem Venošem a černochem Numirou Cassou Thombem alias Mirečkem. Štěpán usilovně, leč ne vždy úspěšně, bojuje jak s náročným studiem, tak s odmítavou kráskou Jeskyňkou. Zatímco studijní výsledky se po úmorné dřině dostaví, s láskou je to horší. Štěpán ztrácí iluze, ale už ví, že „na každém konci je pěkné to, že něco jiného začíná…“

Žánr: Komedie, Romantický
Režie: Dušan Klein
Hrají a postavy: Josef Somr (Prof. Jecmen), Josef Dielle (Mirecek), Karel Roden (Honza), Jan Přeučil (Doc. Sejkora), Akram Staněk (Masarík), Adolf Filip (Kendyho otec)
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 72 %
Vysíláno na: Seznam.cz TV
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina