Film
Já truchlivý Bůh

Film Já truchlivý Bůh
  Trailer  k filmu Já truchlivý Bůh
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Miloš Kopecký jako stárnoucí seladon. O žertu, který vážně poznamenal všechny zúčastněné.
Já, truchlivý bůh je přepisem jedné povídky ze sbírky Milana Kundery Směšné lásky. Je to lehce ironický, komorně laděný příběh neopětované a beznadějné lásky, příběh o tom, jak se lest v lásce nevyplácí. Vypráví o bezmála profesionálním sukničkáři a o jeho rafinovaném plánu, který se ale vyvine zcela proti původnímu očekávání. V hlavní roli exceluje suše ironický Miloš Kopecký, jeho přítele svérázného řeckého emigranta, přesvědčivě zahrál Pavel Landovský.

Originální název:

Já, truchlivý bůh

Žánr: Komedie, Drama
Hrají a postavy: Miloš Kopecký (Adolf), Hana Lelitová (Jana), Pavel Landovský (Apostolek), Jiřina Jirásková (Paní Štenclová), Ivana Mixová (Zpěvačka), Kvetoslava Houdlová (Lékařka)
Rok výroby: 1969
Hodnocení: 76 %
Vysíláno na: ČT art
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina