Sledovat film
Hoří, má panenko
online

Film Hoří, má panenko
  Trailer k filmu Hoří, má panenko Trailer
Přehrajte si film Hoří, má panenko HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 548 filmů a 136 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Slavná komedie Miloše Formana, v níž se tancuje, krade a hasí.
Ústředním motivem filmu je hasičský bál, a to bál velice svérázný, jak už to na malém městě bývá. Formanovi se podařilo proniknout až ke kořenům člověčí povahy, mnohé figurky jako by byly vystřiženy ze skutečného života. Jestliže jeho předchozí filmy shlížely na lidské hemžení se shovívavým a laskavým úsměvem, v tomto filmu lyrická a zjemňující nota zcela zmizela a zůstalo jen důsledné odhalování negativních stránek lidských povah. A hasičský bál, jehož neuvěřitelný průběh film sleduje, je jakoby křivým zrcadlem společenské situace šedesátých let.

Žánr: Komedie, Drama
Režie: Miloš Forman
Hrají a postavy: Jan Vostrčil (vedoucí výboru), Josef Šebánek (člen výboru), Josef Valnoha (člen komise), František Debelka (člen výboru), Josef Kolb (Josef), Jan Stöckl (požární náčelník ve výslužbě)
Rok výroby: 1967
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Seznam.cz TV 2.8.2022 20:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko